UWAGA!

Nagrodzili młodych artystów

 Elbląg, Nagrodzili młodych artystów
(fot. nadesłane)

Za nami podsumowanie XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Od morza jesteśmy”, którego formuła polega na stworzeniu pracy plastycznej inspirowanej tematyką morską. W tegorocznej edycji jury dokonało przeglądu i oceny 2236 prac z terenu Euroregionu Bałtyk.

W sobotnie przedpołudnie (25 września) w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Od morza jesteśmy”, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Gmin RP „Euroregion Bałtyk”, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. Konkurs cieszy się ogromną popularnością i można śmiało stwierdzić, że z roku na rok poziom artystyczny nadesłanych prac jest coraz wyższy , a rozmaitość technik jest świadectwem talentu młodych malarzy i doskonałej pracy nauczycieli.
       W tegorocznej edycji jury dokona o przeglądu i oceny 2236 prac z terenu Euroregionu Bałtyk , z czego 196 zakwalifikowano na wystawę główną. 61 osób zostało uhonorowanych Nagrodą Główną, a 136 - Nagrodą Równorzędną. Za wysoki poziom i dorobek artystyczny specjalnymi dyplomami zostali wyróżnieni również niektórzy nauczyciele. Tak jak w poprzednich edycjach nagrodzeni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki.
      

 


       Tegoroczna impreza odbyła się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury, który w tym dniu pękał w szwach, bo swoją obecnością zaszczycili nas sami laureaci – z Polski i zagranicy, ich rodziny, przyjaciele oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor MDK, Pani Alicja Bednarczuk, a całą imprezę, tradycyjnie już od kilku lat, prowadziła zaprzyjaźniona z placówką Teresa Suchodolska, aktorka teatru elbląskiego. Na początku wszystkich gości powitały i wprawiły w muzyczny nastrój dziewczyny z zespołu „Szalone Małolaty”.
       Drugim etapem podsumowującym konkurs jest otwarcie wystawy głównej, które nastąpi 27 listopada w Elbląskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym, na którą serdecznie zapraszamy. Wystawę będzie można obejrzeć do 22 lutego 2011 r. w godzinach pracy muzeum.
       Laureatom konkursu oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy, a sponsorom dziękujemy za wspieranie naszej idei. Będzie nam miło powitać uczestników i sympatyków konkursu na wernisażu XXV – jubileuszowej edycji „Od morza jesteśmy” za dwa lata, tj. w 2012 roku.
      

Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama