[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagrodzono artystkę młodego pokolenia

Elbląg, Nagrodzono artystkę młodego pokolenia
fot. nadesłana

XXX Salon Elbląski jest już historią. Z założenia miał wspierać artystów elbląskich, zarówno tych uznanych jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę twórczą. Nawiązując do tradycji Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, pomysłodawca i przez wiele edycji wyłączny realizator tego wydarzenia, przyznał z okazji jubileuszu nagrodę specjalną dla „Artysty młodego pokolenia”. 

Laureatką tej nagrody jest Marta Tyszkowska, która zaprezentowała trzy plakaty z cyklu plakatów teatralnych "Zaszaleć czy oszaleć?". Artystka jest mocno związana ze sztuką od najmłodszych lat, jednak najbliższą jej gałęzią jest plakat. Jak sama mówi: „właśnie on pozwala na całkowitą swobodę środków artystycznych, dzięki której mogę w indywidualny sposób pokazywać syntezę myśli i formy”. 

Swoją przygodę z malarstwem i rysunkiem rozpoczęła w Elblągu, gdzie się urodziła. Aktywnie uczestniczyła w zajęciach artystycznych prowadzonych przez Katarzynę Smeję-Skulimowską, gdzie pokochała świat sztuki i otrzymała wiele cennych wskazówek, z których korzysta do dziś w swojej pracy twórczej. Kolejnym ważnym krokiem w jej życiu były studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie zrobiła dyplom w Pracowni Plakatu pod okiem profesorów takich jak prof. Piotr Kunce i prof. Wojciech Kwaśniewski. W swoich pracach stara się łączyć ekspresję malarską z elementami fotografii i grafiki. Uwielbia eksperymentować z materią, kolorem i formą. Jest laureatką wielu konkursów i uczestniczką licznych wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych m.in zdobyła I nagrodę w międzynarodowym Festiwalu Color Art i wyróżnienie w International Poster Triennial in Toyama. Już trzykrotnie brała udział w Salonie Elbląskim eksponując swoje prace wideo i  malarskie. Gratulujemy Pani Marcie nagrody i życzymy wielu sukcesów artystycznych.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama