UWAGA!

Nagrodzono artystkę młodego pokolenia

Elbląg, Nagrodzono artystkę młodego pokolenia
fot. nadesłana

XXX Salon Elbląski jest już historią. Z założenia miał wspierać artystów elbląskich, zarówno tych uznanych jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę twórczą. Nawiązując do tradycji Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, pomysłodawca i przez wiele edycji wyłączny realizator tego wydarzenia, przyznał z okazji jubileuszu nagrodę specjalną dla „Artysty młodego pokolenia”. 

Laureatką tej nagrody jest Marta Tyszkowska, która zaprezentowała trzy plakaty z cyklu plakatów teatralnych "Zaszaleć czy oszaleć?". Artystka jest mocno związana ze sztuką od najmłodszych lat, jednak najbliższą jej gałęzią jest plakat. Jak sama mówi: „właśnie on pozwala na całkowitą swobodę środków artystycznych, dzięki której mogę w indywidualny sposób pokazywać syntezę myśli i formy”. 

Swoją przygodę z malarstwem i rysunkiem rozpoczęła w Elblągu, gdzie się urodziła. Aktywnie uczestniczyła w zajęciach artystycznych prowadzonych przez Katarzynę Smeję-Skulimowską, gdzie pokochała świat sztuki i otrzymała wiele cennych wskazówek, z których korzysta do dziś w swojej pracy twórczej. Kolejnym ważnym krokiem w jej życiu były studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie zrobiła dyplom w Pracowni Plakatu pod okiem profesorów takich jak prof. Piotr Kunce i prof. Wojciech Kwaśniewski. W swoich pracach stara się łączyć ekspresję malarską z elementami fotografii i grafiki. Uwielbia eksperymentować z materią, kolorem i formą. Jest laureatką wielu konkursów i uczestniczką licznych wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych m.in zdobyła I nagrodę w międzynarodowym Festiwalu Color Art i wyróżnienie w International Poster Triennial in Toyama. Już trzykrotnie brała udział w Salonie Elbląskim eksponując swoje prace wideo i  malarskie. Gratulujemy Pani Marcie nagrody i życzymy wielu sukcesów artystycznych.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama