UWAGA!

Najlepsi w słowie

2013-03-16
Aktualizowany 2013-03-21 14:52
 

Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Julian Tuwim – to autorzy tekstów, które najczęściej wybierają uczestnicy prezentacji konkursowych podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? Festiwal rozpocznie się dziś (21 marca) w Światowidzie spektaklem „Jabłko” w wykonaniu Małgorzaty Foremniak, Joanny Koroniewskiej i Jana Jankowskiego. Początek o godz. 19.

Ten szczególny dar do przekuwania myśli w słowa posiadają nieliczni, ale ich talent porusza miliony. To te nazwiska – Osiecka, Przybora, Tuwim gwarantują nam, że usłyszymy wartościowe słowa. Na przesłuchaniach konkursowych będzie można sprawdzić, jak wpłynie na nie interpretacja, jak współgra z nimi muzyka. Jaka piosenka pojawiała się na nagraniach najczęściej? „Ty nie mów do mnie w romantycznej walucie, bardziej praktycznie do mnie mów...”, czyli „Miasteczko cud” do słów Agnieszki Osieckiej i muzyki Jerzego Satanowskiego. Kategoria piosenki artystycznej jest najliczniej reprezentowana, ale zaskoczyć, zachwycić lub zawieść mogą nas również recytatorzy i aktorzy, którzy wystąpią w kategoriach recytacja i teatry jednego aktora.
       Uczestników we wszystkich kategoriach oceniać będzie jury, w którym zasiądą: wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej, prezes Towarzystwa Miłośników Słowa, juror ogólnopolskich konkursów recytatorskich i festiwali Grażyna Matyszkiewicz, Jan Poprawa – historyk, publicysta i krytyk muzyczny oraz Jacek Bończyk – aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Dodatkowo Nagrodę dla Najlepszego Wykonawcy z Regionu Elbląskiego ufunduje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.
       Festiwal rozpocznie się w czwartek 21 marca – w pierwszy, kalendarzowy dzień wiosny. Tego dnia podczas inauguracji publiczność będzie mogła zobaczyć spektakl „Jabłko”. Kolejne dni to koncert Marii Peszek i prezentacje konkursowe, a na koniec Koncert Galowy, czyli występ laureatów festiwalu oraz spektakl „Piosenki Starszych Panów – Zimy Żal” w wykonaniu Magdy Umer, Piotra Machalicy i Zbigniewa Zamachowskiego.
      
       Prezentacje konkursowe – 23-24 marca
      
       sobota 23 marca, Scena na Piętrze CSE Światowid
       – godz. 10-12 – prezentacje konkursowe w kategorii recytacje
      
       sobota 23 marca, Galeria Nobilis
       – godz. 17-20 – prezentacje konkursowe w kategorii piosenka poetycka
      
       niedziela 24 marca, Scena na piętrze – prezentacje konkursowe w kategorii teatry jednego aktora
       – godz. 9 – Jan Lechwar z Elbląga, spektakl „Obłęd”
       – godz. 10 – Joanna Białas z Koszalina, spektakl „Usta z papendekla”
       – godz. 11 – Przemysław Sowa z Łodzi, spektakl „Apologia Orfeusza”
       – godz. 12 – Aleksandra Miska z Nowego Brzeska, spektakl „Marzenie Nataszy”.
      
      

 


      
      

Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Biednie to wygląda, mało uczestników patrząc na godziny jakie są przeznaczone na konkurs, program też mierny tylko sponsorzy radnego jeszcze są.