UWAGA!

Najnowsze technologie w kinie Światowid

 Elbląg, Najnowsze technologie w kinie Światowid

Kino Światowid, mimo że już bardzo nowoczesne, wciąż się modernizuje. Dzięki pozyskanej z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dotacji zakupi nowy ekran i nowy system 3D do realizacji kinowych projekcji.

Zakup i instalacja specjalnego ekranu i nowego systemu 3D na dużej sali kinowej ma rozszerzyć działalność filmową i atrakcyjność oferty oraz konkurencyjność elbląskiego kina. - Rozpoczynamy realizację projektu „Kinowe3D - modernizacja systemu kina cyfrowego 3D w dużej sali kina Światowid” – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. – Całość inwestycji będzie kosztowała 80 000 zł brutto, połowę dołoży PISF, drugą sfinansujemy ze środków własnych.
       W ramach projektu obecny ekran kinowy ma zostać wymieniony na nowszy, o podwyższonej jasności, wyższym współczynniku odbijania światła, dostosowany do współpracy z polaryzacyjnym systemem 3D. Ważne będzie też zakupienie i instalacja nowego systemu 3D, pracującego w technologii polaryzacyjnej i kompatybilnego z obecnym projektorem cyfrowym 2K oraz jednorazowych okularów 3D. - Wszystko to oznacza, że nasi widzowie nie będą już musieli nosić ciężkich i nieporęcznych okularów 3D, tylko zastąpią je jednorazowe okulary, które będzie można zabrać do domu i przynieść na kolejną projekcję – dodaje Natalia Piotrowska.
       Prócz środków finansowych na modernizację kina, udało się również pozyskać dofinansowanie do filmowych inicjatyw, prowadzonych w kinie Światowid. „Światowid: filmowe oblicza świata” to propozycja cyklicznych projekcji, wykładów, warsztatów i spotkań, które odwoływać się będą do konkretnych państw, kręgów kulturowych. W maju zaprezentowane zostaną Czechy, w czerwcu Szwecja, w październiku Chile a w listopadzie Rosja. Dofinansowanie uzyskały również takie inicjatywy, jak: Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka, Repliki 41.Festiwalu Filmowego w Gdyni, Letnia Mała Akademia Filmowa i Mały Dyskusyjny Klub Filmowy. - Dzięki tym dodatkowym środkom kino Światowid może pokazywać filmy, których próżno szukać w multipleksach, kino ciekawe koncepcyjnie i wizualnie, nie tylko amerykańskie czy europejskie produkcje, ale także te pochodzące z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej – podsumowuje Natalia Piotrowska.
       Z nowych możliwości technicznych kina Światowid będzie można skorzystać w drugiej połowie roku, a na projekcje filmowe o Czechach kino zaprasza w każdą majową środę o godz. 18.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama