UWAGA!

Najnowszy numer Tygla wydany

 Elbląg, Okładka najnowszego numeru Tygla,
Okładka najnowszego numeru Tygla, fot. nadesłana

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika kulturalnego „TygiEl”. Na stu osiemdziesięciu stronach tego periodyku znajdziemy nie tylko reprodukcje interesujących prac utytułowanego rzeźbiarza Wojciecha Sęczawy, ale także poezję, prozę, teksty dramaturgiczne i publicystyczne.

Autorami tekstów są zarówno znani i cenieni elblążanie, tacy jak: Kazimiera Atamańczuk, Lech Brywczyński, Stanisław Kuprjaniuk, Mieczysław Lenckowski, Dominika Lewicka-Klucznik, Mirosława Maciejczak, Bogumiła Salmonowicz, Zbigniew Tomasz Szmurło, Ryszard Tomczyk, ale także autorzy szeroko znani i cenieni w całym kraju, często związani z „Tyglem” od pierwszego numeru.
       Karina Dzieweczyńska opowiada o „przebudzaniu” elblążan poprzez sztukę; Janusz Moździerz prezentuje kolejny fragment swej powieści „Wyścig do Bursztynowej Komnaty”, a Marek Wawrzkiewicz snuje opowieść o swoim spotkaniu z Miłoszem i jego twórczością.
       Zgodnie ze stałym zwyczajem, na łamach „Tygla” przeczytać można recenzje. Tym razem Ryszard Tomczyk wyraża swoje zdanie na temat „Wariacji enigmatycznych”, spektaklu wystawianego przez elbląski Teatr oraz dwuaktowej sztuki Mirosława Dymczaka, pt. „Hospicjum”.
       Znajdziemy tu też komunikat jury XI Konkursu Literackiego Fundacji Elbląg 2013, uzasadniający decyzję przyznania nagród w kategorii Książka Roku oraz Rękopis Roku.
       Ponadto „Tygiel” ogłasza Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Henryka Nitschmanna, który jest bardzo ciekawą formą promocji Elbląga w kraju.
      
Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A gdzie można ten kwartalnik nabyć?
 • Tygiel jest periodykiem niszowym i bezradnym intelektualnie. Trwa dla samego trwania. Niczego nie odkrywa, niczego nie objaśnia, niczego nie opisuje.
 • "Tygiel" można nabyć w: księgarni "Quo Vadis", Ratuszu Staromiejskim, Galerii El oraz biurze redakcji przy ul. Piaskowej 6. DO TUGI (kimkolwiek jest) Serdecznie zapraszamy do włączenia się w redagowanie naszego kwartalnika. Jesteśmy pewni, że z kimś o tak błyskotliwych poglądach i odwadze ich wygłaszania "Tygiel" stanie się periodykiem bardzo poczytnym i wybije się na intelektualne wyżyny. A jeśli "Tygiel" nie jest godzien takiego autora, proszę zacząć wydawać swoje czasopismo. Będzie nam niezmiernie miło mierzyć się z kimś o tak wyrafinowanym piórze. Pozdrawiam serdecznie, życząc pogody ducha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  0
  IzabelaPiskorek(2013-11-25)
 • Tuga - gdyby głupota mogła fruwać, latał byś bardzo wysoko.
 • Smutna ta okładka
 • A mnie się podoba, że mamy coś swojego, elbląskiego. Trzeba się cieszyć, że komuś się po prostu chce to robić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Namayaj(2013-11-26)