UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najpiękniejsze palmy i pisanki

Elbląg, Najpiękniejsze palmy i pisanki
(fot. PS)

Centrum kultury Światowid zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pn. „Palmy i pisanki wielkanocne”. Termin składania prac upływa 11 marca. Rozstrzygnięcie konkursu - połączone z wernisażem – odbędzie się 16 marca o godz. 12.

Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu „Palmy i pisanki wielkanocne” jest promocja rodzimego folkloru, edukacja w zakresie obrzędów i ochrona dziedzictwa kulturowego.
     Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników sztuk plastycznych i nie tylko. Rozgrywany będzie w dwóch kategoriach - indywidualnej i zbiorowej.
     - Zainteresowane osoby mają szansę wykazać się w dwóch kategoriach: palmy (maksymalnie 1 sztuka) i pisanki (maksymalnie 3 sztuki) – wyjaśnia szczegóły Monika Stando ze Światowida. - Wykonywane palmy powinny zawierać kwitnące gałązki wierzbowe, kwiaty trzciny wodnej, barwinek, suszone zioła, kwiaty, krzewy, trawy oraz kolorowe kwiaty z bibuły i wstążki.
     - Pisanki natomiast mogą być zdobione naturalnymi barwnikami np. wywarem z łusek cebuli, jednobarwne tzw. kraszanki, zdobione techniką woskową (bakaliową), z wydrapywanym ostrym narzędziem wzorem tzw. kroszonki, oklejane wycinankami lub rdzeniem sitowia i wełną – dodaje Monika Stando. – Uczestnicy mogą wziąć udział w obu kategoriach.
     Nadesłane prace mogą być wykonywane różnymi technikami plastycznymi. Organizatorzy jednak zastrzegają, iż preferowane będą te stare, tradycyjne techniki ludowe z użyciem naturalnych materiałów.
     Wszystkie prace powinny zawierać imię i nazwisko autora, dokładny adres, nr telefonu. Organizator zastrzega, że nagrodzone i wyróżnione prace nie będą zwracanie ich autorom.
     

 


     Termin nadsyłania palm i pisanek mija 11 marca. Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg.
     Więcej informacji nt. konkursu można uzyskać na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl lub u koordynatora projektu Magdaleny Czarnockiej, tel. 055 611-20-83, e-mail magdalena.czarnocka@swiatowid.elbląg.pl.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama