UWAGA!

Najtrudniejszy pierwszy raz…

Elbląg, Najtrudniejszy pierwszy raz…
Fot. PS.

Jestem pod wrażeniem poziomu artystycznego. Uważam, że jak na uczniów, którzy uczą się w Plastyku osiem miesięcy, to efekty są zdumiewające - powiedział jeden z gości wernisażu prac uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Kilka z tych prac widziałbym na ścianie u siebie w domu. Zobacz fotoreportaż.

Duże zainteresowanie wystawą dowodzi, że jest w Elblągu cały czas jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Poziom prac i organizacja świadczą o tym, że wystawa to nie przeniesienie imprezy szkolnej w mury Galerii, ale impreza kulturalna na wysokim poziomie, którą i Liceum Plastyczne, i Galeria EL, a co za tym idzie powiat elbląski i sam Elbląg, mogą się jeszcze długo chwalić.
     A wszystkiemu, jak to określił dyrektor Galerii EL Jarosław Denisiuk, są „winni” uczniowie. „Zawinili” bardzo - kilkadziesiąt prac z rysunku, malarstwa, rzeźby, reklamy wizualnej i technik graficznych to świadectwo ich ciężkiej pracy. Oni już doskonale wiedzą, że nauka w Liceum Plastycznym to wysiłek. Ponad 40 godzin tygodniowo i bardzo dużo pracy w domu. Dodatkowo wyjazdy, plenery, zajęcia fakultatywne. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Jeden z rodziców, zachwycony wystawą, powiedział, że w porównaniu do prac, które młodzież wykonywała w czasie egzaminu wstępnego, postępy są ogromne. I co dalej? Myślę, że wystawa pokazuje w jasny i wyraźny sposób, jak wysoko postawiony cel motywuje do ciągłej pracy nad sobą i swoim warsztatem. Sam talent to trochę mało. Potrzeba dużo ćwiczeń pod okiem doświadczonych pedagogów, samozaparcia i… pokory. Chciałabym, żeby uczniowie potrafili odnaleźć autorytety wśród ludzi, którzy ich otaczają. Nie byłoby takich postępów w pracy, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli zarówno bezpośrednio na zajęciach, jak i tych, którzy organizują klasie dodatkowe zajęcia.
     

 


     Prace uczniów I klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym można podziwiać do niedzieli 24 maja. Na większości obecnych na wernisażu i na mnie także prace zrobiły wrażenie. Nie jestem artystą, ale estetyka, kompozycja i ciekawe pomysły pozwalają chylić czoła przed ciężką pracą uczniów i nauczycieli.

Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama