UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Namalowali pocztówkę z Muzeum

2007-05-31
Aktualizowany 2007-05-31 13:35
Elbląg, Namalowali pocztówkę z Muzeum

W piątek 1 czerwca o godz. 12 w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Elblągu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ogłoszonego wiosna przez elbląska placówkę. Tytuł konkursu brzmiał: „Pocztówka z Muzeum”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, która stanowić będzie projekt pocztówki z Muzeum, w technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej. Konkurs skierowany był do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz osób indywidualnych.
     Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, a ich tematem były eksponaty zgromadzone w muzealnych kolekcjach, budynki muzealne, zajęcia i imprezy organizowane przez placówkę, elbląskie Stare Miasto lub np. droga do Muzeum itp. Spośród zgłoszonych prac komisja w składzie: Stanisław Czuba, Kazimierz Arbart, Ewa Trocka oraz Piotr Adamczyk wybrała najpierw 70 prac, a następnie spośród nich 15 nagrodzonych.
     Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych.
     W pierwszej kategorii wiekowej - dzieci do 6 lat, przyznano trzy równorzędne nagrody: Alicji Panfil (Spółdzielczy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”), Oliwii Kisielewicz (Przedszkole nr 3) i Klaudii Płockiej (Przedszkole nr 10) oraz wyróżnienie zbiorowe - Aleksandrze Grzybowskiej, Michałowi Sankowskiemu, Krystianowi Ptakowi i Marlenie Łojewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 19.
     W drugiej kategorii wiekowej przyznano następujące nagrody: 1. miejsce - Adrianowi Słomie (SP 15), 2. miejsce - Mikołajowi Koszyńskiemu (SDK „Zakrzewo”), 3. miejsce - Natalii Piotrkowskiej (SP 15) oraz wyróżnienie zbiorowe dla uczniów klasy 2b z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
     W trzeciej kategorii wiekowej przyznano dwa wyróżnienia: Agacie Olejniczak z Gimnazjum nr 2 oraz Danucie Obryckiej, również z Gimnazjum nr 2.
     Prace wybrane przez komisję zaprezentowane zostaną na pokonkursowej wystawie prezentowanej w elbląskim Muzeum w czasie najbliższych wakacji.
     Nagrody rzeczowe w konkursie ufundowali elbląska firma Delta oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama