UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Namaluj elbląską legendę

Namaluj elbląską legendę
fot. nadesłana

Najpopularniejszy Piekarczyk, a może elbląski czarnoksiężnik, rycerz w srebrnej zbroi albo odważne elblążanki – można je namalować, narysować, stworzyć collage lub pracę przestrzenną. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zachęca dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Legendy elbląskie”.

Tematem konkursu są legendy elbląskie, ale inspirację do stworzenia pracy plastycznej mogą stanowić również okoliczne legendy. Prace mogą być wykonane w dowolnych technikach rysunkowych, malarskich, collage czy prace przestrzenne.
       - Celem ogłaszanego przez nas konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Elbląga i regionu – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor plastyczny w CSE „Światowid”. - Organizujemy go wspólnie Stowarzyszeniem Jantar oraz Szkołą Podstawową nr 23 w Elblągu bo zależy nam na budowaniu tożsamości lokalnej poprzez połączenie działań plastycznych z animacją społeczną.
       Udział w konkursie jest bezpłatny, a skierowany jest on do przedszkoli i szkół podstawowych, oraz placówek kulturalno-oświatowych.
       Konkurs rozgrywany będzie w 3 kategoriach:
       Kategoria I – dzieci do 6 lat
       Kategoria II – dzieci od 7 do 10 lat
       Kategoria III – dzieci od 11 lat do 13 lat
       Prace na konkurs należy nadsyłać na adres:
       Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu
       ul. Słoneczna 14
       82-300 Elbląg
       w nieprzekraczalnym terminie do 10 października muszą być to prace własne.
       Oceni je komisja powołana przez organizatora, która będzie się kierować następującymi kryteriami: poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy, stopień trudności wykonania.
       Nagrodami w konkursie są m.in. wydawnictwa książkowe i materiały plastyczne. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej, które odbędzie się w listopadzie tego roku w CSE „Światowid”.
       Informacji na temat konkursu udziela: Małgorzata Cieślik 55 625 87 02 sekretariat, e-mail: sp23.m.cieslik@wp.pl Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu.
       Regulamin i karta zgłoszenia
      
Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" oraz CSE "Światowid" w Elblągu

      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...