UWAGA!

----

Nareszcie weekend! Elbląski rock, paralotnie, nordic walking i Bażant

 Elbląg, Nareszcie weekend! Elbląski rock, paralotnie, nordic walking i Bażant

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Przed nami dwa ostatnie seansy filmowe w ramach festiwalowych Replik. Dziś (18 września) obejrzycie Anatomię zła w reż. Jacka Bromskiego, natomiast w sobotę film Chemia. Projekcje o godz. 18.
       Już po raz drugi motoparalotniarze z całej Polski przyjadą do Elbląga. Od dziś do niedzieli, na terenie Aeroklubu Elbląskiego, będą odbywały się ostatnie w tym sezonie zawody Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Kibice będą mogli zobaczyć i przymierzyć sprzęt latający, na którym latają zawodnicy. Będzie można również porozmawiać z pilotami, a także odbyć lot widokowy na motoparalotni nad Elblągiem.
      
       W sobotę w godz. 9 -13 przy ul. Skrzydlatej 1 odbędzie się Dzień Otwarty z WORD-em, a na boisku SP nr 12 przy ul. Zajchowskiego w godz. 9.30-11.00 organizowany jest Festyn Rodzinny w okazji obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu.
       Światowid z kolei zaprasza o godz. 11 na Scenę na Piętrze, gdzie odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie z cyklu „Bajkowy weekend dla najmłodszych”.
       Natomiast w Gronowie Elbląskim odbędą się Dożynki Powiatowe, podczas których na uczestników czeka moc atrakcji w postaci konkursów artystycznych, zawodów sportowych, występów muzycznych i zabawy tanecznej. Jedną z atrakcji będzie miniatura wiatraka z Wikrowa.
       Nie lada gratka czeka na fanów rockowych brzmień - nadarza się rzadka okazja, by usłyszeć najbardziej aktywne elbląskie zespoły grające podczas jednego koncertu! Dzięki inicjatywie elbląskich rockmanów w sobotni wieczór będzie to możliwe. W ramach imprezy pod hasłem Elbrock naciera w Mjazzdze wystąpią grupy Asteria, Taigetos, Yhy oraz Mentalnych Narzędzi.
      
       Kibiców interesują zapewne wiadomości sportowe. O ligowe punkty zagrają szczypiornistki Startu, piłkarze ręczni KS Meble Wójcik oraz piłkarze nożni Olimpii i Concordii. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.
       W sobotę odbędzie się Puchar Europy w nordic walking. To zawody amatorskie. Może wziąć w nich udział każdy chętny, do przejścia z kijkami są trzy dystanse: 5, 10 km oraz półmaraton (21 097). Wszystkie trasy prowadzą po urokliwych szlakach Bażantarni. Natomiast w niedzielę, 20 września odbędzie się szósta edycja Elbląskiego Półmaratonu

 

Bażant - imprezy, która co roku przyciąga do Bażantarni wielu biegaczy. To jeden z najbardziej malowniczych i jednocześnie najtrudniejszych półmaratonów w północnej Polsce.
      
       Na koniec słów kilka o pogodzie - zapowiada się ciepły, choć trochę pochmurny, weekend. Prognozę na bieżąco sprawdzicie tutaj.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

      

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama