UWAGA!

----

Nareszcie weekend: Magic Malbork, Dzień Dawcy w Ogrodach i Mozart w Bażantarni

 Elbląg, Nareszcie weekend: Magic Malbork, Dzień Dawcy w Ogrodach i Mozart w Bażantarni

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Dziś (7 sierpnia) w Malborku rozpoczyna się kolejna edycja najbardziej magicznego wydarzenia kulturalnego w Polsce – Magic Malbork 2015 – Rytmy Ulicy. Dwudniowa impreza będzie pełna kolorów, światła, dźwięków i rytmów. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.
       Wieczorem startuje kolejna edycja akcji organizowanej przez kino „Światowid” pod hasłem „Kolej na kino”. Pierwszy przystanek w Gronowie Elbląskim, gdzie wyświetlona zostanie kultowa komedia Stanisława Barei „Nie ma róży bez ognia”. Początek darmowego seansu o godz. 21.
      
       W sobotę (8 sierpnia) odbędzie się siódma w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Elbląg w formie”. Zbiórka o godz. 10 na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El. Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK Elbląg Leszek Marcinkowski.
       Wieczorem w krynickim kościele podczas Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych organom towarzyszyć będzie fletnia Pana. Początek koncertu o godz. 20 w kościele św. Pawła Apostoła, ul. Teleexpressu 4. 
      
       W sobotę i niedzielę w godz. 11-18 przy współpracy Fundacji DKMS Polska z Centrum Handlowym „Ogrody” odbędzie się Dzień Dawcy. Wszystkie zainteresowane osoby, będą mogły porozmawiać z wolontariuszami i po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu zarejestrować się jako potencjalni dawcy.
      
       "Viva Mozart" to tytuł ostatniego już w tym roku koncertu Letniego Salonu Muzycznego, na który w niedzielę, 9 sierpnia o godz. 17 zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. W koncercie wystąpią: Joanna Orzeł, Łukasz Perucki, Małgorzata Bury, Karol Sienkiewicz i Mirosław Pachowicz. W programie m.in.: Eine kleine Nachtmusik, Marsz turecki, aria Alleluja z motetu Exultate iubilate, czy La ci darem la mano z opery Don Giovanni. 
       Natomiast o godz. 19 w kościele św. Bartłomieja na starym mieście w Pasłęku z recitalem organowym na organach Hildebrandta wystąpi Ilona Kubiaczyk, amerykańska organistka polskiego pochodzenia.
      

 


       Nareszcie mamy lato w pełnej odsłonie i czeka nas naprawdę upalny weekend. Warto już dziś pomyśleć, gdzie ruszyć w poszukiwaniu wody dla ochłody.  Przypominamy, że w rzece Elbląg obowiązuje całkowity zakaz kąpieli! Można obrać kierunek na Zalew Wiślany - woda w Suchaczu, Kadynach i w Tolkmicku jest czysta i można kąpać się w niej bez obaw. Pogodę na bieżąco sprawdzicie tutaj.
       Jeśli przed upałem zechcecie ukryć się w klimatyzowanej sali, to pamiętajcie, że u nas sprawdzicie co grają w kinie.
      
       Kibiców interesują zapewne wiadomości sportowe. Piłkarze wracają na ligowe boiska, a kibice na stadiony. Olimpia będzie chciała dobrze rozpocząć sezon zwycięstwem ze Startem Działdowo. Na korzystny wynik liczy też Concordia, która zagra w sobotę w Szczuczynie. Szczypiornistki Startu wystąpią na turnieju w Gdańsku. W niedzielę biegacze będą trenowali w Bażantarni przed kolejną edycją Enduroman. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule. We Fromborku w  weekend (7-9 sierpnia) odbędą się X Międzynarodowe Regaty Żeglarskie o Bursztyn Kopernika.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

      
      

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama