UWAGA!

Nareszcie weekend!

2014-10-09
Aktualizowany 2014-10-10 12:00

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Jak działają nasze zmysły: węchu, słuchu, wzroku? Czy rzeczywistość jest na pewno taka, jaką ją postrzegamy? Czy fakir ma ciężką pracę? Dziś (piątek, 10 października) w godzinach od 12.00 do 18.00 polecamy wszystkim Doświadczenie z Nauką w Elbląskim Parku Technologicznym.  Wystawa „Umysł przyłapany” z Centrum Nauki Kopernik to 15 interaktywnych eksponatów, które – aby dowiedzieć się jak działają nasze zmysły i mózg – najlepiej samemu sprawdzić i dotknąć. Organizatorzy obiecują mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Wstęp wolny, kursuje specjalna linia autobusowa.
       W tym roku IV Liceum Ogólnokształcące obchodzi swoje urodziny. Dyrekcja zaprasza dziś wszystkich do wspólnego świętowania jubileuszu 20-lecia szkoły.
       Z kolei o godz. 17.30 w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Norwida odbędzie się podsumowanie tegorocznych działań PTTK Elbląg na rzecz Bażantarni. W programie m.in. wystawa zdjęć oraz premiera filmu "Bażantarnia Elbląska". – Chcemy pokazać Bażantarnię z wielu stron – mówi Kamil Zimnicki. - Zaprezentujemy jej historię, walory krajobrazowe, ale także imprezy i wydarzenia organizowane na terenie tego wyjątkowego miejsca w Elblągu. Nakręcenie materiału filmowego zajęło 9 miesięcy. W efekcie powstało ponad 5 godzin nagrania, finalnie zaś 15-minutowy film o Bażantarni. Warto zobaczyć, polecamy!
       Wieczorem w ramach trasy koncertowej promującej płytę "Stages of Delusion" w klubie Mjazzga zagrają Sounds Like The End Of The World. Ta pochodząca z Elbląga grupa pojawia się coraz częściej na dużych polskich (i już nie tylko takich) scenach obok klasyków gatunku. Na ich zaproszenie na scenie wystąpi również zespół Mentalnych Narzędzi.
      
       W sobotę warto zwrócić uwagę na ciekawe zajęcia dla dzieci. Dział Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 w ramach sobotniego cyklu „Biblioteczne podwórko” zaprasza 11 października w godz. 12-14 dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty kreatywnego tworzenia zakładek do książek. tym razem powstaną zakładki-sowy. Dla tych, co wolą ruch i kochają taniec - propozycją są zajęcia w Promyku - o godz. 16 na zajęciach „Mamo, tato zatańcz ze mną” będą królowały tańce latynoamerykańskie.
      
       Sportowe emocje dość nietypowo rozpoczną się już dziś, kiedy Olimpia zagra ligowy mecz z Płomieniem. W Elblągu wystąpią też Concordia i tenisiści stołowi Mlexera. Odbędą się też dwie imprezy dla biegaczy. Komplet niezbędnych informacji znajdziecie w tym artykule.
      
Warto też wspomnieć, że w weekend (11-12 października) w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu odbędą się ostatnie w tym sezonie Regaty o Puchar Nadbrzeża dla dzieci i młodzieży. Umiejscowienie regat w Nadbrzeżu pozwala widzom na bezpośrednią obserwację zmagań na wodzie.
       Natomiast elbląskie lodowisko Helena gościć będzie 150 najlepszych łyżwiarzy szybkich specjalizujących się w jeździe szybkiej na krótkim torze, którzy rywalizować będą w II edycji Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych "I Ty zostań mistrzem". Barwy Elbląga reprezentować będzie 20-osobowa reprezentacja zawodników elbląskiego Orła.

 


       Pogoda dziś dopisuje. Jutro równie ciepło, ale... zapowiadają się burze z piorunami! W niedzielę pochmurno, ale biorąc pod uwagę porę roku - nie jest najgorzej.
      
       U Sewruka w weekend zobaczycie Juliana Tuwima od zbuntowanej i sarkastycznej strony - "Tuwim bez cenzury" na małej muzycznej scenie. To Tuwim jakiego prawdopodobnie nie znacie. Czy taki Tuwim nikogo nie zgorszy? Warto się przekonać samemu.
       Spragnionym kina przypominamy, że u nas sprawdzą premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama