UWAGA!

Nareszcie weekend!

 Elbląg, Nareszcie weekend!

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Dziś po popołudniu o godz. 17.30 Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza na spotkanie z Pawłem Jacewiczem i wyprawę po Ameryce Południowej.
       O tej samej porze Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają do Galerii Spatium Novum na wernisaż wystawy zatytułowanej „Grafika dla Elbląga”. Autorką prezentowanych prac jest artysta-plastyk Halina Różewicz-Książkiewicz.
       Niestety zapowiadany na piątek koncert piosenek z elbląskiego musicalu "Na skrzydłach pasji" został odwołany.
       Za to wieczorem Sąsiedzi zapraszają na Biesiadę Szantową z Markiem Płońskim, a na sobotę zaplanowani z kolei "mocne uderzenie" w wykonaniu dwóch kapel: Messter oraz Manipulation.
      
       Piękno tańców standardowych i gorące latynoamerykańskie rytmy. Występy najlepszych par, a także pokazy mistrzów. To wszystko już od dziś w Elblągu podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Tańca "Baltic Cup". Organizatorzy zapraszają na trzydniowe, międzynarodowe święto tańca. Dziś od godz. 14 w kombinacji 10 tańców będą zmagali się juniorzy. W sobotę i niedzielę od godz. 10 będzie można oglądać turniejowe występy dorosłych par. A będzie na co popatrzeć! Tancerze z całego świata dadzą popis swych umiejętności w rankingowym turnieju WDSF Word Open Standard. Rozegrany zostanie także turniej WDSF International Open Latin. Najlepsze pary będzie można oglądać podczas gali finałowej. Bilet na trybuny kosztuje 30 zł. Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) 80 zł. Polecamy szczególnie!
       Co jeszcze w sporcie? Przed własną publicznością zagrają w najbliższych dniach Olimpia i KS Meble Wójcik. Wyjazdy czekają drużyny Startu i Concordii. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.
      
       W tym roku przypada 170-lecie założenia Zboru Baptystów w Elblągu. Obchody jubileuszu odbędą się w dniach 18 i 19 października (sobota i niedziela). Wszyscy goście są mile widziani.
       W sobotni poranek (18 października) Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg zapraszają wszystkich miłośników grzybów na grzybobranie w lasach w okolicy Elbląga. Zbiórka o godz. 9 w miejscu postoju pojazdów „Rangóry” – leśnictwo Jagodno. Na zakończenie odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek.
       Nieco później odbędzie się piętnasta w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Tajemnice Parku Planty”. Zbiórka o godz. 10 przy ul. Krótkiej 5 pod siedzibą PTTK Elbląg. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.
       Z kolei o godz. 11 rozpocznie się jedyny w województwie warmińsko-mazurskim turniej PFS kat B+. Turniej squasha rozegrany zostanie w trzech kategoriach: junior, kobiety oraz open.
       O tej samej porze Scena na Piętrze, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” czeka na gości „Bajkowego weekendu dla najmłodszych”. Tym razem zapraszając spotkanie z Jagodą Falarz, autorką „Czytanek Piekarczyka”. Wstęp jest wolny.
       W samo południe Elbląskie Amazonki po raz kolejny zapraszają do uczestnictwa w Marszu Zdrowia „Kocham Cię Życie”. Różowy Marsz przypomina o walce z chorobą raka piersi, która wcześnie wykryta i wyleczona daje szanse na dalsze zdrowe życie.
       Sobotni wieczór warto spędzić w Mjazzdze z Pablopavo i Ludzikami - jednym z najciekawszych obecnie polskich tekściarzy, którego "Dancingowa Piosenka Miłosna" szturmem podbiła rozgłośnie radiowe. Koncert o godz. 20.15. Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W niedzielę (19 października) o godz. 19 polecamy koncert kameralny na XVIII-wiecznych organach Hildebrandta w Pasłęku. Przy organach zasiądzie Radosław Kuliberda. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku. Wstęp wolny.

 


       Pogoda niestety nie dopisuje. Będzie raczej chłodno i pochmurno - typowo jesienna słota...
      
       U Sewruka w piątek zobaczycie "Moralność pani Dulskiej". W kolejne dni weekendu możecie z kolei poznać Juliana Tuwima od zbuntowanej i sarkastycznej strony - "Tuwim bez cenzury" na małej muzycznej scenie, to poeta jakiego prawdopodobnie nie znacie. Czy w takiej wersji nikogo nie zgorszy? Możecie się przekonać sami w sobotni lub niedzielny wieczór.
       Wielbicielom kina przypominamy natomiast, że u nas sprawdzą premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
       Jeśli ani teatr ani kino nie zaspokajają Waszych gustów, może dokona tego The Metropolitan Opera. Operę Wesele Figara - komedię o wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów intrydze erotycznej i znakomicie nakreślonymi portretami ludzkimi możecie obejrzeć w sobotni wieczór na ekranie kina Światowid w transmisji na żywo z Nowego Jorku.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama