UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Naukowcy o elbląskim księgozbiorze

W listopadzie w Elblągu odbędzie się sesja naukowa poświęcona prezentacji zbiorów zabytkowych Biblioteki Elbląskiej. A jest o czym rozmawiać i co oglądać - nasza książnica zawiera ponad 57 tys. woluminów gromadzonych przez blisko 350 lat.

Sesję naukową organizuje Biblioteka Elbląska we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu oraz Szkołą Wyższą im. Bogdana Jańskiego - Wydział Zamiejscowy w Elblągu.
     - Sesja poświęcona będzie prezentacji naszych zbiorów zabytkowych - wyjaśnia Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. - Księgozbiór gromadzony jest od blisko 350 lat i liczy 57 tys. 300 woluminów o dużej wartości historycznej i naukowej. Główny trzon tego zasobu stanowi księgozbiór dawnej Biblioteki Gimnazjum Elbląskiego przekształconej później w Bibliotekę Miejską. Najcenniejsze zbiory to inkunabuły, rękopisy, starodruki oraz druki muzyczne, kartograficzne i grafiki.
     - Na sesji wygłoszone zostaną referaty omawiające znaczenie tego księgozbioru jako źródła wiedzy na temat historii książki, jego wartości poznawczej i źródłowej - dodaje dyrektor Nowiński. - Wśród zaproszonych gości i prelegentów reprezentowane będą środowiska naukowe Warszawy, Gdańska, Torunia, Olsztyna, Elbląga oraz Uniwersytetu w Osnabruck, co spowoduje, że sesja nabierze międzynarodowego charakteru.
     Sesja naukowa odbędzie się 24 listopada w Bibliotece Elbląskiej.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Ciekawe, że sama Biblioteka mailczy o tym na swoich stronach.
  • Mam pytanie. Czy w artykule przedstawiony jest zbiór książek, który przechowywany był w Toruniu? Jeżeli tak to czy wrócił już on w całości do Elblaga, jeżeli nie to do kiedy wróci? Pozdrawiam
  • Trochę późno, ale może jeszcze to przeczytasz (skoro nikt z moli książkowych nie raczył się odezwać) powrót księgozbioru zakończył się już dość dawno (może to już 2 lata może 3), lecz nie znaczy to, że wszystko co opuściło Elbląg swego czasu, teraz powróciło, najcenniejsze księgi zagineły już w transporcie do Torunia, potem wyciekały sobie z Ksioiążnicy z Bibl. Uniwersyteckiej. Jak ktoś jest dociekliwy to jeszcze dziś może pojechać do Torunia (Biblioteka Uniwersytecka na Gagarina) i poszukać sobie ksiązek z pieczątkami różnych elbląskich księgozbiorów (Akademia Pedagogiczna, Bibliotek Elbląska, żeby poprzestać na najważniejszych).
Reklama