UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nic konkretnego Konrada Kosacza

 
Elbląg, Nic konkretnego Konrada Kosacza

Centrum Sztuki Galeria EL ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy "nic konkretnego" Konrada Kosacza, który odbędzie sie w czwartek (17 maja) o godz. 18. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Wystawa „Nic konkretnego” realizowana jest w ramach nagrody przyznanej w 2017 roku przez Radę Programową Galerii EL podczas 29. Salonu Elbląskiego. Są to wybrane fotografie prezentujące dotychczasowy dorobek twórczy artysty, w większości nigdy wcześniej nieprezentowane. Najstarsze zostały zrobione w latach 90. W skład prezentowanych prac wchodzą małe cykle, miedzy innymi:
       Boks/Balet - jest to próba zmierzenia się z dwoma klasycznymi tematami w fotografii. W tych dwóch przeciwstawnych dyscyplinach możemy przyjrzeć się przemianom, jakie zaszły na przestrzeni lat w warsztacie czy sposobie patrzenia autora. Boks to temat z roku ok. 1998, z czasów początków twórczości, zarejestrowany na błonie fotograficznej, "Balet" został zrealizowany w roku 2014, aparatem cyfrowym.
       Portrety Ojca - to bardzo osobiste fotografie, przedstawiające ojca Konrada Kosacza, Jerzego Kosacza, grafika, malarza i poety, zmarłego w 2015 roku, który miał duży wpływ na twórczość artysty.
       Drzewa - to projekt, powstający od dawna i wciąż kontynuowany. Prezentowane na wystawie fotografie drzew, to głównie prace zrealizowane między 1999 a 2000 rokiem, wcześniej nigdy nie wystawiane.
       Fotografia konceptualna - to fotografie z ok. 2000 roku. Zafascynowany twórczością surrealistów (np. Rene Magritt'a czy fotografa Gilberta Garcin'a), autor próbował się zmierzyć i stworzyć swój własny koncept surrealizmu w fotografii, nie używając do tego fotomontażu, a zabawę formą.
       Fotograficzne ABC - to projekt realizowany w ramach grupy fotograficznej, założonej wraz z Kamilem Rychcikiem pod nazwą: Grupa Leniwych Fotografów "Zapatrzenie". Miał on na celu rozwój umiejętności fotograficznych, poprzez ćwiczenie myślenia fotograficznego. Punktem wyjścia realizacji artystycznych były tematy, które zaczynały się na kolejne litery alfabetu. Projekt zakończył się na literze "M".
       Pozostałe fotografie, to pojedyncze fotografie reportażowe, uliczne. Jest to bardzo osobista podróż przez ostatnie 20 lat fotograficznego życia autora.
      
       Konrad Kosacz urodził się w 1979 r. w Kwidzynie. Główne pole jego działania to fotografia, którą zajmuje się od 1995 roku. Od 1996 r. był członkiem elbląskiego klubu fotograficznego El-foto. Uczęszczał do Sopockiej Szkoły Fotografii im. I. Oleszkiewicz. Studiował Ochronę Zabytków na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest współzałożycielem grupy twórczej "Zapatrzenie". Brał udział w plenerach i festiwalach (m.in. Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby w Śniegu, organizowanym przez CS Galerię EL). Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i za granicą, w tym indywidualnych.
      
       Wystawy indywidualne

       2017 – „Za kulisami widać więcej”, Galeria na Wyspie, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
       2016 –„ Wśród Nocnej Ciszy”, Galeria na Wyspie, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
       2012 – „Jam Session ”, z Miłoszem Kulawiakiem, Krużganek Galeria El
       2012 – „Galeria El jest kobietą 50+ ”, z Miłoszem Kulawiakiem, Galeria El
       2011 – „Jazz” , Galeria El w Elblągu, (w ramach Lata Jazzowo bluesowego)
       2002 – „Filharmonia”, galeria Spichlerz w Olsztynie
       2000 – „Ludzie i miejsca”, galeria Pro Arte PAX w Elblągu - debiut
      
       Wystawy zbiorowe

       2017 – 29. Salon Elbląski – Galeria El w Elblągu
       2011 – 26. Salon Elbląski - Galeria El w Elblągu
       2011 – 1. Międzynarodowy Salon Leerański - Leer
       2011 – „home / mała ojczyzna / родина / tėviškė ” – udział w projekcie i zbiorowej wystawie Moniki Drach w Norymberdze
      
       Inne wydarzenia

       2010 - VI Festiwal Rzeźby w Śniegu, w zespole z Kinga Kosacz, Stanisławem Drozdkiem i Kamilem Rychcikiem.
      
Katarzyna Grzymska, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama