UWAGA!

Nie samym chlebem…

Elbląg, Okładka książki.
Okładka książki.

Ukazała się nowa książka Ryszarda Tomczyka – „Nie samym chlebem", prezentująca szeregi działaczy i pracowników kultury, z którymi przez wiele lat autor miał styczność.

Czytając „Nie samym chlebem" stajemy się uczestnikami zadziwiającego i pasjonującego dyskursu o elbląskiej kulturze – pisze o książce Jerzy Wcisła. – I choć nie jest to usystematyzowany zapis dziejów elbląskiej kultury w minionym 50-leciu, to zalecałbym każdemu rozpoczęcie wędrówki po tych dziejach od tej właśnie publikacji.
     Sięgając po następną, będziemy z tuzami tego świata już zaprzyjaźnieni, może nawet jak autor – „po imieniu". Stąd już tylko krok, by zacząć głęboko utożsamiać się z naszym miastem. A jeśli książka ma jakąś misję do spełnienia, to jest nią przekonanie elblążan, że warto „doskonalić i podnosić na wyższy poziom otoczenie, w którym żyją".
     Ryszard Tomczyk – pisarz, publicysta, malarz, rysownik, krytyk sztuki i literatury – od lat 50-tych związany na stałe z Elblągiem. Niegdyś m.in. dyrektor i komisarz Galerii EL (1980-1987), redaktor „Elbląskiego Magazynu Ilustrowanego" („EMIL":1991-1992), dwutygodnika „Jednak Centrum" (1998), „Regionów" (1998-2001), założyciel Stowarzyszenia Elbląski Klub Autorów, do dziś redaktor kwartalnika „TygiEL" (od 1991), autor wielu książek i publikacji naukowych. Dziś stale współpracuje jako eseista i krytyk, jest Członkiem Związku Literatów Polskich oraz przewodniczy Kapitule Konkursowej Programu Literackiego Fundacji Elbląg.
     
     Publikacja "Nie samym chlebem" została wydana ze środków i pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Miasta Elbląga, przy wsparciu Fundacji Elbląg, a także firmy MOP 83 oraz firmy „Konkurencja".
opac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama