UWAGA!

Nie tylko dla melomanów

 
Elbląg, Nie tylko dla melomanów

W czwartek, 16 października odbędzie się kolejne, tym razem bardzo muzyczne „Spotkanie z pasjami” z dwójką bohaterów: Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem. Zapraszamy o godz. 11 do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp wolny.

Maria Szabłowska znana jest szerokiej publiczności głównie jako dziennikarka muzyczna. Pracę dziennikarską rozpoczęła od programu „Dziewczyny Bitelsów”. W kolejnych latach słuchacze mieli okazję usłyszeć jej głos w wielu popularnych audycjach muzycznych, takich jak „Muzyka Nocą” czy ,,Magazyn Muzyczny Rytm”. Ważnym momentem w karierze dziennikarskiej było dla Marii Szabłowskiej rozpoczęcie przygody z Telewizją Polską, gdzie zadebiutowała w połowie lat 80-tych w programie ,,Studio Lato” umieszczonym w ramówce pierwszego programu Telewizji Polskiej. W późniejszych latach widzowie mogli ją oglądać w programach takich jak ,,Stare, nowe i najnowsze” oraz porannym programie ,,Kawa czy Herbata” prowadzonym razem z dziennikarzem i publicystą Jackiem Żakowskim. Szczególną sympatię widzów zdobyła przede wszystkim dzięki lubianym i chętnie oglądanym programom z cyklu ,,Dozwolone od lat czterdziestu”, później „Wideoteka dorosłego człowieka”, gdzie w duecie Krzysztofem Szewczykiem zapraszała widzów do muzycznego wspomnienia czasów minionych.
       Krzysztof Szewczyk, tak jak Maria Szabłowska – jest dziennikarzem muzycznym. Jego kariera dziennikarska rozpoczęła się od audycji w Radiu Gdańsk, a później programu „Studio Rytm” realizowanego przez Polskie Radio. W latach 80-tych widzowie mieli okazję zobaczyć Pana Szewczyka podczas wielu programów nadawanych przez TVP, w większości na żywo w późnych godzinach wieczornych – „Przeboje Dwójki”, „Wideoteka”, „Jarmark”.
      
       Projekt „Spotkania z pasjami” zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 15 spotkań on-line, które będą się odbywały co dwa tygodnie w formie wideokonferencji (poprzez streaming online) z osobami ze świata telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażując się w życie społeczności lokalnych.
       Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów.
       Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.
      
       Więcej informacji:
       Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 17
       Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. (55) 625 60 80/81
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama