UWAGA!

Niech zabrzmi muzyka!

 Elbląg, Niech zabrzmi muzyka!
fot. Mikołaj Sobczak

Parada samochodowo-motocyklowa ulicami Elbląga rozpoczęło szóstą edycję Elbląskiego Święta Muzyki. Przez trzy dni nasze miasto opanują artyści reprezentujący różne style muzyczne. Na muzyków będzie się można natknąć w różnych miejscach Elbląga. Zobacz zdjęcia.

O godzinie 18 z parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej wyruszyła muzyczna kawalkada samochodów i motocykli. Artyści nie najkrótszą drogą kierowali się w kierunku Bramy Targowej na Starym Mieście. Tam już pieszo (niosąc panią Muzykę w lektyce) podążyli na dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, do kogo będzie należał Elbląg przez najbliższe trzy dni.

- Dziękujemy, że chcecie się z nami wygłupiać, uczestniczyć w paradach, koncertach, spotkaniach, aby w naszym Elblągu było więcej radości i uśmiechu, bo o to w tym chodzi - mówił Wojciech Minkiewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Co jest?“ , organizatora Elbląskiego Święta Muzyki. - Chodzi nam o to, aby były koncerty, spotkania, okazja do tego, aby się do siebie wzajemnie uśmiechnąć, zapomnieć o codziennych troskach.

W piątek na dziedzińcu elbląskiego Muzeum zagrał Opał, po nim Bartek Królik. Muzyczny wieczór zakończył się w klubie Mjazzga występem Noviki.

 

Szczegółowy program Elbląskiego Święta Muzyki na kolejne dni jest tutaj.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a może babciowe Tuska jakieś założenie rozwiąże...1500 plus buahahahaha przecież on przebił Kaczyńskiego po trzykroć...
 • Tak, uśmiechamy się jak napisał redaktor, jest teraz super tak po europejsku, tak tolerancyjnie, kolorowo i prąd będzie drogo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  Beka z elblongów(2024-06-15)
 • Merytorycznie to bardzo słaba impreza. Inicjatywa poprawna, realizacja to całkowita amatorszczyzna. Jedna z przyczyn takiego stanu - to brak pieniędzy, ale jest też drugie dno tego bałaganu.....
 • może z dzisiaj dajcie tysiąc zdjęć... dobrze jest wybrać koło 30 najlepszych, wtedy da się wszystkie obejrzeć i są z każdego etapu imprezy
 • I co można zorganizować coś co przyciąga mieszkańców. Po zdjęciach widać jakie było zainteresowanie. Super tak trzymać.
 • Kolejna kolorowa demonstracja. Każdy tylko chce zabawy, luzu, a najlepiej to być inspiratorem i influenserem. Za chwilę będzie to samo co na Zachodzie.. Ludzie chcą żyć wygodnie, więc bez obowiązków w tym beż dzieci. Ale jak to się ma spiąc finansowo skoro spoleczenstow soe nie odradza? Zestarzeć się każdy musi, również ci przebrani dziś na kolorowo i z inspirującymi tatuażami. Kto będzie wówczas na nich wpłacał pieniądze do ZUSu? No nie ma innego wyjścia- trzeba sprowadzić imigrantów. Najlepiej uśmiechniętych, pracowitych i uczciwych
 • Żyję bez dzieci jak chce i co Ci do tego. Umrę i nikogo w tym świecie nie zostawię a dzięki temu korzystam z życia ile chcę razem z żoną. Macie jakieś dziwne problemy i mentalność. Wszystko wam przeszkadza, czemu nie zrobicie lepiej tak jak chcecie tylko narzekanie na innych?
 • Beztłumikowi motocyklowi hałaśliwi smrodziarze - samozwańcza duma Polski. Stare chłopy z brzuchami w skórach co dopiąć się nie mogą, kitki jakieś sobie przypinają i szpan robią
 • Dzisiejsi młodzi nie wierzą w ZUS, sami odkładają i inwestują na emerytury, poza tym jak pracują to płacą składki.
 • Jak jedno będzie miało Parkinsona a drugie Alzheimera to sobie powspominacie jak sobie hasaliście i używaliście. Tylko kto się wówczas Wami zaopiekuje? Pytanie kto będzie płacił na Wasze emerytury też pozostaje bez odpowiedzi. Natomiast żeby było jasne - Twoje dzisiejsze składki ZUSowe idą na Twoich rodziców i dziadków. Tak ten system działa, że ktoś jutro musi wpłacić, by przyszli emeryci dostali swoje dzis wypracowywane emerytury. Do zobaczenia w przyszłości.
 • Zanim umrzesz jak piszesz, jeszcze przed śmiercią jest dłuuuga starość. Zobaczymy kto się wówczas Tobą zaopiekuje
 • To co mam chować dzieci by obarczać ich opieką nade mną? Nie mogę żyć po swojemu tylko tak jak ty chcesz?
Reklama