UWAGA!

Niepełnosprawni artyści na scenie u Sewruka

We wtorek 1 kwietnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się kolejne spotkanie pn. „OFF Teatr dla życia”. Jego tegoroczne hasło brzmi „Z Supłem na wagary”, bo sztuki zaprezentuje grupa warsztatowa „Supeł” działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu.

Grupa „Supeł” istnieje od trzech sezonów i w tym czasie przygotowała trzy przedstawienia: „Ulotne szczęście”, „Muzyka żywiołów” oraz „Cztery pory roku”. Właśnie te sztuki zaprezentowane zostaną podczas wtorkowego spotkania w teatrze. Niepełnosprawnym artystom na scenie towarzyszą ich wychowawcy i opiekunowie: Anna Hatle, Kinga Kacperska, Małgorzata Sierek i Tomasz Walczak.
     - Wszystkie spektakle zrealizowane zostały w konwencji teatru plastyczno-wizualnego – wyjaśnia opiekun Tomasz Walczak. - Aktorzy zgromadzili za nie na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień festiwali krajowych oraz międzynarodowych.
     W ramach spotkania „OFF Teatr dla życia” wystąpi jeszcze jedna grupa teatralna z tej samej placówki – „Koperniczki”.
     - Zespół powstał w roku szkolnym 2003/2004 i tworzą go uczniowie szóstych zespołów edukacyjno-terapeutycznych – mówi Tomasz Walczak. - Występowali na wielu scenach naszego miasta i województwa. Inscenizacja „Czterolistna koniczyna" opowiada o wielu przesadach towarzyszących nam w życiu codziennym i mitach z nimi związanymi. Zespół prowadzą nauczycielki: Anna Wojtowicz, Wioletta Szczepańska, a oprawę muzyczną tworzy Aleksandra Światkowska.
     Na scenie Teatru im. A. Sewruka wystąpi także zespół wokalny „Orfiki, założony w 1996 r. przez Aleksandrę Światkowską. Obecnie śpiewają w nim uczennice z kl. Ib, Ic i IIa gimnazjum oraz z kl. II kaletnik ZSZ. We wtorek zaprezentują piosenki: Przyjaciele, Kolorowe żagle, Połoniny, Fortepian.
     Jak zapowiada Tomasz Walczak, wystąpi też zespół „NA-PIĘCIE”, który istnieje od 2006 roku. W jego skład wchodzi szósty zespół edukacyjno-terapeutyczny oraz czwarty zespół edukacyjno-terapeutyczny dla dzieci z autyzmem. Artyści przedstawią piosenki formacji Feel oraz Dody. Zespół prowadzi Anna Hatle i Ewa Łukaszewska - wychowawczynie klas.
     Spotkanie „OFF Teatr dla życia” odbędzie się 1 kwietnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w godz. 8.30 – 10.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama