UWAGA!

Niepodległościowy koncert na orkiestrę i skrzypce

W ramach obchodów Święta Niepodległości, 10 listopada o godz. 19 w Galerii EL, odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Zagra także wybitny skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, a orkiestrę poprowadzi Marzena Diakun. Wstęp na koncert jest wolny.

Podczas koncertu Elbląska Orkiestra Kameralna wykona następujące utwory: Adama Jarzębskiego „Tamburetta” , trzy utwory Karola Lipińskiego: „Rondo de concert” op. 18 , „Adagio elegico” op. 25 i „Rondo alla Polacca” na temat pieśni polskich op. 17 oraz Grażyna Bacewicz – „Divertimento na smyczki”.
     Melomani wysłuchają także mistrzowskiej gry Konstantego Andrzeja Kulki.
     Artysta naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 8 lat u Stefana Hermana. Jako 17-latek otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Im. Niccolo Paganiniego w Genui, jednak drogę do sławy otworzył mu w 1964 Międzynarodowy Konkurs Radiowy Ard w Monachium, podczas którego zdobył I nagrodę. Od tego momentu rozpoczęła się jego światowa kariera.

 

Od 1966 koncertował na obu półkulach (we wszystkich krajach Europy, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Japonii i Australii). Jest zaliczany do grona najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia. Jako solista był gościem wielu renomowanych orkiestr (m.in. Berliner Philharmoniker, Chicago Symphony Orchestra, London Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra, Leningradzkej Filharmonii), uczestniczył w prestiżowych festiwalach muzycznych, m.in. w Lucernie, Bordeaux, Berlinie, Pradze, Barcelonie. Szczególne miejsce w tournées artystycznych skrzypka zajmują występy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, z którą w 1971 odbył najdłuższą podróż - po krajach Afryki i Azji oraz po Australii. Od 1968 Konstanty Andrzej Kulka występował w duecie z Jerzym Marchwińskim. Uprawiał też kameralistykę jako członek Kwartetu Fortepianowego Polskiego Radia I Telewizji.
     Wstęp na koncert jest wolny.
     Jego organizatorami są Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Centrum Sztuki Galeria EL. Patronat honorowy objął prezydent Elbląga Henryk Słonina.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama