UWAGA!

Niezapomniany koncert z Marcinem Wyrostkiem i EOK 

 Elbląg, Niezapomniany koncert z Marcinem Wyrostkiem i EOK 
Fot. Mikołaj Sobczak

Elbląska Orkiestra Kameralna zakończyła kolejny sezon artystyczny w towarzystwie wybitnego akordeonisty Marcina Wyrostka. Koncert finałowy z pewnością pozostanie niezapomniany dla elbląskiej publiczności. Zobacz zdjęcia.

W sobotę 15 czerwca w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbył się koncert wieńczący 17. sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wraz z Orkiestrą wystąpili: Marcin Wyrostek (akordeon), Piotr Zaufal (bas) oraz Krzysztof Nowakowski (perkusja). Artyści wspólnie stworzyli poruszające widowisko, które z pewności na długo pozostanie w pamięci melomanów.

Wirtuozeria, wrażliwość i pasja to niewątpliwie słowa najlepiej opisujące atmosferę towarzyszącą artystom na scenie. Muzyczne trio przy akompaniamencie Orkiestry wykonało między innymi: dzieła Astora Piazzoli, temat z filmu "Dzieci z Sancheza" oraz autorskie kompozycje Marcina Wyrostka, takie jak Moldav i Palinka.

Entuzjazm publiczności, gromkie brawa, owacje i bisy wieńczące koncert najpiękniej oddają emocje, które towarzyszyły zebranej publiczności.

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia Elbląskiej Orkiestry Kameralnej:

  • Inauguracja Elbląg Music Masterclass*

05.07.2024 | 19:00 | Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wstęp Bezpłatny!

Koncert pedagogów Elbląg Music Masterclass wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Podczas Koncertu wystąpią wybitni instrumentaliści: Mariusz Patyra – skrzypce, Marek Czech – altówka, Marcel Markowski – wiolonczela, Krzysztof Meisinger – gitara oraz Radosław Kurek – fortepian. Akompaniować im będą muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie to prawdziwy wieczór z mistrzami oraz mistrzowskimi wykonaniami.

 

  • Koncert Specjalny – Fiddlers Duo

07.07.2024 | 19:00 | Ratusz Staromiejski w Elblągu

Bilety: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy

Koncert duetu skrzypcowego Fiddlers Duo z repertuarem z płyty „Stories”. Dawid Lubowicz oraz Christian Danowicz zaprezentują mistrzowskie duety skrzypcowe, które znalazły się na autorskiej płycie artystów „Stories”. Muzyka z pogranicza jazzu i folku, pełna energii, ale też liryzmu, przepełniona tradycją oraz współczesnymi brzmieniami. Tak najprościej opisać to co spotka naszych słuchaczy podczas niezapomnianego muzycznego wieczoru. Podczas koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Dawida Lubowicza, który opisuje je jako „wypadkową myśli, odczuć, emocji i pomysłów kompozytorskich”.

 

  • Wieczór Jazzowy – Filip Wojciechowski Quartet

11.07.2024 | 19:00 | Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Bilety: 60 zł normalny / 50 zł ulgowy

Koncert kwartetu Filipa Wojciechowskiego z repertuarem z płyty „View”. Filip Wojciechowski jest jednym z niewielu pianistów, którzy w swojej karierze łączą jazz i muzykę klasyczną. Filip Wojciechowski Quartet zaprezentują mistrzowskie wykonania utworów z repertuaru muzyki jazzowej, które znalazły się na najnowszej płycie artystów "View". W skład zespołu wchodzą: pianista Filip Wojciechowski, perkusista Sebastian Frankiewicz, kontrabasista Paweł Puszczało oraz saksofonista Marcin Kajper. Podczas koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Filipa Wojciechowskiego oraz dobrze znane standardy jazzowe.

 

  • Finał Elbląg Music Masterclass

12.07.2024 | 19:00 | Ratusz Staromiejski w Elblągu

Bilety: 20 zł

Koncert laureatów Konkursu Młodego Wirtuoza wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Wystąpią najzdolniejsi młodzi artyści biorący udział w III edycji Elbląg Music Masterclass. Orkiestrę poprowadzi młody zdolny dyrygent Radosław Droń, który wielokrotnie współpracował już z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Podczas koncertu odbędzie się gala wręczenia nagród i dyplomów dla uczestników Konkursu Młodego Wirtuoza oraz kursów muzycznych. Nagrody finansowe dla laureatów Konkursu Młodego Wirtuoza ufundowane zostały przez Prezydenta Elbląga – Michała Missana.

 

 

Serdecznie zapraszamy na koncerty!

 

 

*Koncert 5. lipca współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Elbląska Orkiestra Kameralna

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Koncert był fantastyczny. To wielka przyjemność słuchać, jak kolejny artysta docenia naszą EOK! Orkiestra jest genialna i zasługuje na super warunki do pracy, a my melomani na wyjątkowe miejsce do słuchania ich muzyki. Projekt Filharmonii to wspaniała inicjatywa, trzymam kciuki za realizację!
  • Pamiętam wcześniejsze koncerty M Wyrostka z EOK ten chyba jubileuszowy 10ty.
Reklama