UWAGA!

Nieznane oblicze fagotu

 Elbląg, Arkadiusz Adamczyk skomponował utwór na fagot
Arkadiusz Adamczyk skomponował utwór na fagot (fot. EOK)

Podczas koncertu 22 kwietnia Elbląska Orkiestra Kameralna zagra perły muzyki polskiej. W repertuarze znajdą się między innymi: Ricordanza na instrumenty smyczkowe W. Kilara, Koncert na orkiestrę smyczkową G. Bacewicz czy Pięć melodii ludowych W. Lutosławskiego. Głównym punktem wieczoru będzie wykonanie Koncertu fagotowego A. Panufnika.

Solistą będzie fagocista Arek Adamczyk, absolwent mistrzowskich studiów w Royal College of Music w Londynie. - Ze wszystkich utworów jakie kiedykolwiek grałem Koncert fagotowy Panufnika jest najbardziej emocjonalny. Ładunek wrażeń, jaki ze sobą niesie jest ogromny. Podczas wykonania następuje szczególna więź pomiędzy wykonawcami a publicznością. Utwór Panufnika jest niesamowicie piękny, z melodyjną arią. Skomponowany tak, aby oddawał najpiękniejszą stronę fagotu, ukazując jego nieznane oblicze. Pozwala soliście na zaprezentowanie cudownej, aksamitnej barwy tego instrumentu i udowadnia, że fagot to nie jest instrument, który może grać tylko pojedyncze dźwięki. Jego ciepły dźwięk jest niezwykły i grany również w wysokich rejestrach, tak, że chwyta słuchacza za serce. W „Koncercie fagotowym” kompozytor zawarł uczucia głębokiego smutku po stracie ludzi, którzy cierpieli z różnych powodów lub oddali życie walcząc o wolność i sprawiedliwość – mówi Arek Adamczyk.
       Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Paweł Kotla, znany polski dyrygent, kierownik artystyczny Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ten sam koncert kameraliści wspólnie z Filharmonica Nationale Serghei Lunchevici - Orchestra Simfonica z Mołdawii zaprezentują w czerwcu podczas inauguracji Festiwalu ,,Zilele Muzicii Noi".
      
       Koncert pt. „W hołdzie ks. Jerzemu Popiełuszce” odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych 22 kwietnia o godz. 19.
       Bilety: 45 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK (Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25). Biuro czynne: pn.,śr., pt. w godz. 8 – 16 oraz wt. i czw. 10 – 18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna. Otwarta próba generalna o godz. 12 - bilety: 10 zł
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o., Noble Instruments
       Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama