UWAGA!

„Noc opowieści” w bibliotece

 
Elbląg, „Noc opowieści” w bibliotece
fot. nadesłana

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w „Nocy opowieści” z Michałem Malinowskim, która będzie miała miejsce w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida z 9 na 10 listopada. W trakcie „Nocy opowieści” odbędą się: pokaz sztuki opowiadania oraz warsztaty sztuki opowiadania, a powieści stworzone przez dzieci zostaną nagrane w formie audiobooka. Czekamy na zgłoszenia.

„Noc opowieści” z Michałem Malinowskim to wyjątkowa noc pełna bajek, baśni i opowieści z różnych stron świata, podczas której będzie można usłyszeć wzruszające opowieści o przyjaźni, miłości, odwadze i poświęceniu. Tym razem to bajki polskie będą punktem wyjścia do magicznej wyprawy dookoła świata i poznania opowieści z różnych kręgów kulturowych: od Japonii, przez Afrykę po północną Amerykę. W trakcie spotkania odbędzie się pokaz sztuki opowiadania w wykonaniu Michała Malinowskiego oraz warsztaty tworzenia opowieści. Dzieci nauczą się, w jaki sposób konstruować historię, jak umiejętnie wplatać gesty, ruch, czy dźwięk, a także kilku technik opowiadania. Bajki stworzone przez dzieci zostaną nagrane w formie audiobooka, który uczestnicy otrzymają na pamiątkę niezwykłej nocy.
      
       Michał Malinowski z pokazem sztuki opowiadania wystąpił w Bibliotece Elbląskiej w ubiegłym roku, podbijając serca dzieci i dorosłych. Poprowadził również warsztaty sztuki opowiadania. Przedstawienia w jego wykonaniu cieszą się ogromną sympatią młodszych i starszych widzów. Słuchacze bowiem w aktywny sposób uczestniczą w jego opowieści. Zaangażowanie dzieci przejawia się często w okrzykach zachwytu, spontanicznych reakcjach na opowiadaną historię. Przedstawienie jest wspaniałym procesem twórczym, w którym najmłodsi otwierają swoją wyobraźnię i bez pomocy multi-mediów – tylko prowadzeni przez opowieść i osobę opowiadającego – widzą i czują bajkowy świat. Michał Malinowski jako profesjonalny opowiadacz (z ang. storyteller) ze swoim bogatym, barwnym doświadczeniem i znajomością pracy z dziećmi tworzy niezapomniane, magiczne opowieści, korzystając z folkloru ludowego, tradycyjnych przekazów oraz własnej wyobraźni.
      
       Termin „Nocy opowieści”: 9/10 listopada 2013 r.
       Prowadzenie: Michał Malinowski
       Odbiorcy: dzieci 10-13 lat
       Czas trwania: rozpoczęcie 9.11.2013 r. godz. 18 – zakończenie 10.11.2013 r. godz. 8
      
       Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść: karimatę, śpiwór, buty na zmianę, dres do spania, latarkę, notatnik i długopis, ubrania pozwalające na nocne wyjście na dziedziniec Biblioteki Elbląskiej, kanapki, wodę mineralną.
      
       Więcej informacji i zapisy: Dział Literatury Młodzieżowej, ul. św. Ducha 3-7, m.adamska@bibliotekaelblaska.pl, (55) 611 31 69
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama