UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Notes na 6 tygodni

Elbląg, Notes na 6 tygodni

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza po odbiór bezpłatnego magazynu „Notes na 6 tygodni”. Co znajdziemy w numerze 58?

„Siła marginesów”. Zainteresowanie pozainstytucjonalną awangardą i geografią artystyczną kierowały moją uwagę ku marginesom, gdzie spotykały się różnego rodzaju artystyczne "nie-tożsamości" - rozmowa z profesorem Andrzejem Turowskim o miejscu sztuki w dzisiejszej przestrzeni publicznej, postkolonializmie, antropologii śmieci i współczesnym piractwie.
       „Nie zasłaniać treści bzdurami”. O roli przypadku w tropieniu zdarzeń rzeczywistych i domniemanych, z Honzą Zamojskim, autorem książki „Jak spotkałem diabła”, założycielem mikrowydawnictwa Morava specjalizującego się w wydawaniu artystycznych książek autorskich.
       „Trochę chuligani, trochę erudyci”. Słowa, których nadużywam, to na pewno: namnażanie, zacieranie śladów, prywatne rytuały, zaburzenia, pęknięcia – o nowym języku opisywania sztuki mówi Martą Lisok.
       „Zobaczyć miejsce”. Nie przynosi gotowych prac do galerii. Zaczyna od badań, obserwacji, by stworzyć pracę specjalnie dla konkretnego miejsca. Używa prostych materiałów: tektury, papieru, drewna i koloru – jego prace są zawsze białe. Realizację dla CSW w Toruniu nazwał „Plamka żółta” na cześć części naszego oka odpowiedzialnej za widzenie barw i ostrość wzroku. O mutacjach widzialnej przestrzeni rozmowa z Tilmanem Wendlandem.
       „Narzędzia zmiany”. Biennale Architektury w Wenecji w tym roku odbędzie się po raz 12. Wciąż nazywane jest największym światowym świętem architektury, chociaż ten, kto szuka nowoczesnego myślenia o projektowaniu, bywa raczej na Biennale w Rotterdamie. Hasłem przewodnim tegorocznych wystaw w Wenecji jest „Ludzie spotykają się w architekturze”. Czy ten temat coś zmieni w rozumieniu architektury? Rozmowa z Krzysztofem Nawratkiem, anty-architektem i meta urbanistą.
       a do tego orientuj się! oraz notesik.na.6.tygodni.
      
      
Joanna Mierzejewska, Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama