UWAGA!

Nowy Magazyn Elbląski

Elbląg, Nowy Magazyn Elbląski

Ukazał się najnowszy, jedenasty już numer „Magazynu Elbląskiego".

- O pięknie Żuław, ale także o problemach i perspektywach rozwojowych tej krainy pisze w najnowszym, jedenastym numerze „Magazynu Elbląskiego” Jerzy Wcisła, natomiast turystyczne i krajobrazowe walory Wysoczyzny Elbląskiej prezentują w swoim artykule Krystyna i Jerzy Terlikowscy - pisze Lech Brywczyński.
       Sporo miejsca poświęcono również  „Grodowi Kopernika" - urokliwemu miasteczku, jakim jest Frombork. Opublikowany został m.in. wywiad z panią burmistrz Fromborka Krystyną Lewańską, artykuł Dariusza Bartona omawiający dzieje wsi Bogdany, a także informacje na temat programów rozwojowych, realizowanych obecnie przez fromborski samorząd gminny.
       To wydanie „Magazynu Elbląskiego" przypomina też o ludziach i sprawach nieco przez dzisiejszych elblążan zapomnianych: o Karlu Franzu Komnicku, współtwórcy przemysłowej potęgi dawnego Elbląga, a także o mieście Lubeka, które miało swój wkład w założenie Elbląga. Godne odnotowania są również artykuły, poświęcone działalności kulturalnej, prowadzonej na elbląskich osiedlach - Nad Jarem i Zawadzie.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama