UWAGA!

Nowy numer „Magazynu Elbląskiego”

Elbląg, Nowy numer „Magazynu Elbląskiego”

Ukazał się najnowszy, siódmy już numer „Magazynu Elbląskiego”. Tematem przewodnim numeru jest promocja miasta i regionu elbląskiego.

- Jak jest promowany Elbląg? Czy można tę promocję realizować lepiej i skuteczniej? Jakie atuty promocyjne miasta nie są w odpowiednim stopniu wykorzystywane? Ile pieniędzy i na co powinny wydawać w celach promocyjnych władze samorządowe Elbląga? - reklamuje numer Lech Brywczyński, redaktor magazynu. - Odpowiedzi na te pytania szukać można w wywiadzie z wiceprzewodniczącym elbląskiej Rady Miejskiej Jerzym Wcisłą, także w artykule Lecha Słodownika „Krzyżacy, Miasto Kalinina i hanzeatycki Elbląg”, w którym autor, ceniony historyk naszego miasta i regionu, poddaje krytycznej analizie najnowsze działania promocyjne władz miejskich. W innym artykule ten sam autor przybliża czytelnikom najciekawsze epizody z dziejów Kanału Elbląskiego, jednego z atutów turystyczno-promocyjnych naszego regionu. Ważnym atutem promocyjnym może stać się także dziedzictwo kulturowe, o czym pisze Krzysztof Figel w artykule „Prusowie - zapomniane dziedzictwo Warmii i Mazur”.
     Z innych artykułów zamieszczonych w tym wydaniu kwartalnika warto wymienić m.in. tekst Edwarda Jaremczuka prezentujący początki i dzień dzisiejszy elbląskiego Radia EL; obszerny szkic Wiesławy Rynkiewicz-Domino, stanowiący „krótką historię ochrony zabytków w Elblągu”; wywiad z Henrykiem Gwardakiem - wybitnym muzykiem, od lat mającym bliskie związki z Elblągiem; a także dwa teksty na temat Pieniężna.
     
     „Magazyn Elbląski” można kupić w wydawnictwie Uran przy ul. Giermków, w galerii Unikat na Starym Mieście, także w elbląskich księgarniach. Cena 10 zł.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama