UWAGA!

O aktywności społecznej seniorów

 Elbląg, O aktywności społecznej seniorów
fot. nadesłana

Zdefiniowanie obszarów aktywności osób starszych w różnych sferach życia społecznego to cel, jaki przyświeca konferencji, na którą zapraszają Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Spotkanie odbędzie się w środę, 28 października o godz. 10, w sali kameralnej kina „Światowid”. Wstęp wolny.

- Podczas konferencji poruszać będziemy kwestie dotyczące funkcjonowania osób starszych w środowisku lokalnym, a także uwarunkowań wpływających na podejmowanie aktywności – zapowiada Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej w CSE „Światowid”. – Rozmawiać będziemy o bezpieczeństwie seniorów w rozumieniu poczucia bezpieczeństwa psychicznego, fizycznego i socjalnego w rodzinie i środowisku lokalnym.
       Poczucie bezpieczeństwa jest podstawą niezbędną dla rozwijania aktywności osób starszych, a zabezpieczenie tej fundamentalnej potrzeby pozwala seniorom na realizację potrzeb wyższego rzędu, takich jak dążenie do samorealizacji, poczucia przynależności i użyteczności.
       W ramach konferencji prezentowane będą projekty skierowane do seniorów, które zasługują na upowszechnianie.
       - Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli środowisk seniorskich, organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej oraz innych instytucji zrzeszających osoby starsze i działających na ich rzecz, z terenu województwa warmińsko-mazurskiego – dodaje Teresa Miłoszewska.
       ​Konferencja zorganizowana jest w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem", Stowarzyszeniem Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku i Parafią pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.
       W ramach konferencji w holu CSE „Światowid” zaprezentowane także zostaną prace członkiń koła robótek ręcznych przy Parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku oraz prace uczestników warsztatów artystycznych w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”.
       Szczegółowych informacji udziela Teresa Miłoszewska pod numerem tel. 55 611 20 65.
      
      
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego

       Program:
       Otwarcie konferencji
       1. Psychospołeczne uwarunkowania aktywności i bezpieczeństwa seniorów - dr Katarzyna Białobrzeska
       2. Inauguracja Kampanii „Bezpieczny Senior” - Biuro Federacji „Fosa”
       3. Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa osób starszych - asp. szt. Joanna Śmilgin-Lis, mł.asp. Marta Kacprzyńska, st. asp. Joanna Radek
       4. Kompleksowa działalność Centrum Aktywności Seniora na rzecz aktywizacji osób starszych w Gdyni - Bożena Zglińska
       5. Aktywność seniorów w Elblągu – Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów, Przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów
       6. Przerwa na kawę
       7. Prezentacja dobrych praktyk:
       - Projekt „Bez korzeni nie ma korony drzew” - Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” i Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno-wieś z pomysłem”
       - Projekt „Bądź w doskonałej formie – aktywny senior” - Stowarzyszenie „Jantar”
       8. Dyskusja i podsumowanie
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama