UWAGA!

O książkach Andrzeja Pilipiuka

 Elbląg, O książkach Andrzeja Pilipiuka

Biblioteka przy ul. Piłsudskiego zaprasza wszystkich moli książkowych, miłośników fantastyki i książek Pilipiuka na spotkanie „Weźmisz czarno kure…” – obraz wsi polskiej w prozie Andrzeja Pilipiuka, które odbędzie się we wtorek 15 maja o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Andrzej Pilipiuk ur. w 1974, z wykształcenia archeolog, z zamiłowania pisarz, publicysta, niezależny historyk i poszukiwacz meteorytów. Pisarzem postanowił zostać w trzynastej wiośnie życia, przez kolejne dziewięć lat ciężką pracą samokształceniową zdobywał umiejętności niezbędne w tym fachu. Jak go podsumował jeden z czytelników, „najwybitniejszy piewca wsi polskiej od czasów Reymonta”.
       Debiutował w 1996 roku na łamach „Fenixa” opowiadaniem Hiena – otwierającym cykl opowieści o losach i przygodach Jakuba Wędrowycza, plugawego degenerata, bimbrownika i egzorcysty. W ciągu ostatnich pięciu lat powstało przeszło 60 utworów powiązanych postacią tego bohatera, które przyniosły Andrzejowi sławę oraz uznanie czytelników w Polsce i Czechach. Zostały one zebrane w czterech zbiorach: Kroniki Jakuba Wędrowycza, Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure..., Zagadka Kuby Rozpruwacza.
       W 2003 roku ukazała się powieść o alchemiku Sędziwoju, kuzynkach Kruszewskich i księżniczce Monice, zatytułowana Kuzynki. Rok później czytelnicy mogli ponownie spotkać się z czwórką niezwykłych bohaterów w Księżniczce.
       Siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla: za powieść Kuzynki (2003) oraz za opowiadania: Ostatnia posługa (1997), Hochsztapler (1998), Kuzynki (nagrodzone, 2002), Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludków (2003), Księżniczka (2003), Mars 1899r. (2003).
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pięknie, ale z tekstu nie wynika z kim będzie to spotkanie. Czyżby z Jakubem W. ? Jak tak to trzeba maski gazowe zabrać z domu :)
  • To jest enigmatyczne kopiuj i wklej ze strony biblioteki elbląskiej. Często odwiedzam portel, ale o większości wydarzeń dowiaduję się już po fakcie i mogę sobie obejrzeć fotoreportaż. Czy działu "Imprezy" nie da się zrobić jakoś czytelniej, np. w postaci dużych, charakterystycznych grafik? O wikingach dowiedziałem się po fakcie, o Wędrowyczu i Pilipiuku zaś z konkurencyjnego portalu. To, że we wtorek przeczytam na stronie, że jest spotkanie miłośników twórczości Pilipiuka tego samego dnia o 16:30 to jest dla mnie za późno, bowiem pracuję w godzinach 9 - 19.Uważam, że portel jest nr. 1 w naszym mieście, ale info o imprezach kuleje. I jeszcze drażni mnie dziwna kolejność na stronie artykułów a najbardziej wtrącanie 50 lat temu wydarzyło się to, 50 lat temu tamto. Czytam bzdury, a właściwe artykuły uciekają na następne strony. Przydało by się jeszcze dodawanie jakiś tagów, bo opcja szukaj jest słaba. Tyle, w wolnej chwili założę wątek na hydeparku, a teraz do roboty uciekam. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    to ja daxx(2012-05-16)
  • piękne czasy i miłe wspomnienia. .. Wot te na!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    matt_bez_logowania(2012-05-16)
  • dodam jeszcze, że mam specjalnie na taką okazję przygotowane: waciak, filce i czapkie uszatke, a w samochodzie wożę trzonek od siekiery. .. żal, można by fajną imprezę rozkręcić a może przy okazji jaką abolicję na karę za książkę bym załatwił, bo kiedyś w tej bibliotece czegoś nie oddałem w roku 1987.Do Gagarina chodziłem, teraz to szkoła im. AK. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    to znowu ja - daxx(2012-05-16)
  • Jak się informacje podaje ze starego źródła ( a takimi są podawane tu informacje o Pilipiuku - czysty reprint ze stopki którejś z książek i to starszego wydania ) to wypadałoby sprawdzić, czy coś się nie zmieniło. Wyszło pięć tomów zbirów opowiadań o Jakubie Wędrowyczu. Ostatni "Homo Bimbrownikus".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Działacz O(2012-05-16)
Reklama