UWAGA!

O miłości może mówić każdy

O miłości może mówić każdy

Piosenka poetycka i recytacja – to kategorie konkursowe XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? Tylko do 1 marca CSE „Światowid” czeka na zgłoszenia chętnych.  Większym zainteresowaniem wśród osób zgłaszających się cieszy się zdecydowanie piosenka poetycka – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Jednakże od kilku lat to recytatorzy wzbudzają zachwyt jurorów i zgromadzonej na sali publiczności.

Teksty przez nich mówione potrafią poruszyć najmniej wrażliwego odbiorcę. Chętni mogą zgłaszać się do obu kategorii, a ci najlepsi wystąpią 22 marca podczas gali finałowej. Udział w przesłuchaniach konkursowych mogą wziąć osoby indywidualne, jak i zgłoszone przez ośrodki kultury.
       - Najczęściej jest tak, że uczestnicy prezentacji konkursowych w codziennym życiu zajmują się bardzo różnymi rzeczami. Są wśród nich radiowcy, pracownicy ośrodków kultury, studenci, ale też budowlańcy i prawnicy. Zdecydowaną większość stanowią jednak studenci i uczniowie szkół średnich – mówią organizatorzy Festiwalu.
       Na uczestników prezentacji konkursowych - zarówno laureatów, jak i tych, którzy w Elblągu nie zdobyli żadnej nagrody – można "trafić" przy okazji przeglądania stron innych, podobnych festiwali, konkursów telewizyjnych, programów śniadaniowych czy filmów.
       - Miło się wówczas wspomina, że ta osoba kilka lat temu stała przed naszą publicznością. Wśród byłych uczestników Festiwalu można wymienić m.in. Dominikę Figurską, Dorotę Osińską, Magdę Piotrowską, Jarka Chojnackiego – mówi kierownik artystyczny Festiwalu. - Wiele osób, które w tej chwili widzimy na deskach teatrów lub na scenie muzycznej, pierwsze szlify zdobywały na festiwalach - zarówno na naszym jak i innych, podobnych imprezach odbywających się w naszym kraju.
       Pula nagród w tym roku wynosi 15 tysięcy złotych.
       - Trudno w tej chwili powiedzieć jak zostanie podzielona. Wszystko będzie zależało od werdyktu jury i oczywiście naszych uczestników. Mam nadzieję, że wśród naszych uczestników znajdą się perełki – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
      
       Regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie festiwalu.
       Zgłoszenia można wysyłać zarówno drogą pocztową jak i mailowo na adres aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl
      
       W jury zasiądą:
       Olga Bołądź - aktorka filmowa i teatralna. Ma w swoim dorobku również role w filmach hiszpańskich. Znana jest m.in. z roli Agaty Mróz - Olszewskiej w filmie „Nad życie” i ppor. Aleksandry Lach pseudonim „Białko” w filmie „Służby Specjalne”.
       Grażyna Matyszkiewicz - obecnie starszy wykładowca na Akademii Teatralnej w Warszawie. W swojej karierze zawodowej pełniła funkcję instruktora teatralnego, wykładowcy techniki i ekspresji mowy na Akademii Muzycznej w Warszawie. Współpracowała z wieloma teatrami w Polsce, od wielu lat jest członkiem Zespołu Kultury Języka przy Radzie Języka Polskiego PAN.
       Jarosław Wasik - dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
       Piosenkarz i dziennikarz z zamiłowania, autor tekstów do własnych piosenek. Jego najbardziej znanym utworem są „Nastroje”. Zwycięzca wielu festiwali muzycznych. Jest również członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Poetycka Dolina”.
      
       Patronat honorowy nad XIX Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? objęli:
Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga
      
       Sponsorzy Główni: Grupa LOTOS oraz ALSTOM Power Sp. z o.o.
       Sponsorzy - Grupa ENERGA, Kasa Stefczyka, Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Paters Producent Galanterii Skórzanej, Perfect ubezpieczenia Stanisław Jasina, Arbiter Hotel, Grupa Żywiec - Browar w Elblągu.
       Partnerzy: Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, Narodowe Centrum Kultury

      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Festiwalu

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...