UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O życiu w dawnym Elblągu

2014-11-07
Aktualizowany 2014-11-13 13:47
 
Elbląg, Prace archeologiczne w Elblągu przy ul. Stary Rynek, rok 1985,
Prace archeologiczne w Elblągu przy ul. Stary Rynek, rok 1985, fot. z arch. prywatnego Grażyny Nawrolskiej

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza dziś (czwartek,13 listopada) o godz. 17 na spotkanie z archeolog Grażyną Nawrolską, która opowie o życiu mieszkańców dawnego Elbląga. Wstęp wolny.

- Tematem spotkania będą mieszkańcy dawnego Elbląga, których życie codzienne próbuję odtworzyć i ukazać przede wszystkim na podstawie źródeł archeologicznych, uzyskanych podczas prawie 30-letnich prac wykopaliskowych prowadzonych na Starym Mieście w Elblągu. Kreśląc zarysy życia dawnych elblążan opieram się na naukowych ustaleniach, ale szukam też analogii do pamiątek z przeszłości dawnych miast. Ukazując skomplikowane losy mieszkańców Elbląga "weszłam" w ten dawny świat, który tak naprawdę okazał się ani odległy, ani zamknięty. Dawni elblążanie byli do nas podobni, ale i pod wieloma względami różni. Dlatego warto próbować zrozumieć ich działania i sposób życia. Znalezione podczas prac archeologicznych przedmioty codziennego użytku są swoistym "wehikułem czasu", łączącym przeszłość z teraźniejszością - opowiada Grażyna Nawrolska.
      
       Grażyna Nawrolska – archeolog, ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Studium Podyplomowego Muzealnictwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie we Wrocławiu. Pracowała w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Pracowniach Konserwacji Zabytków w Zamościu i Gdańsku i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Jest autorką licznych publikacji w kraju i zagranicą, 2 książek i redaktorką kilku książek. Działa w kilku towarzystwach naukowych. Jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw archeologii. Popularyzatorka historii Elbląga.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama