UWAGA!

„Obejrzyj się Królu” - debiut literacki elblążanki

Elbląg, „Obejrzyj się Królu” - debiut literacki elblążanki

Dziś (14 lutego) ma swoją premierę książka,,Obejrzyj się Królu” autorstwa elblążanki Agnieszki Pietrzyk. Można ją będzie nabyć w EMPiK-u i w księgarniach Matras, jest także dostępna w wielu księgarniach internetowych.

„Obejrzyj się Królu” - według pierwszych recenzentów - to niebanalna powieść grozy o intrygującej fabule; thiller pełen klaustrofobicznych korytarzy, mrocznych zakamarków, niepokojących książek, niewytłumaczalnych zjawisk i dziwacznych postaci. Wszystko to obraca się wokół budzącej grozę tajemnicy. Książka jest wciągającą współczesną powieścią grozy.
     Agnieszka Pietrzyk urodziła się w 1975 r. w Elblągu. W wieku dwunastu lat straciła wzrok z powodu jaskry. Nie przeszkodziło jej to jednak w ukończeniu najpierw liceum ogólnokształcącego, potem studiów magisterskich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie doktoranckich w zakresie literaturoznawstwa. Swoje teksty publikowała w „Twórczości”, „Przeglądzie Humanistycznym”, „Ruchu Literackim”, „Akancie”, „Parnasiku”.
     Po uzyskaniu tytułu naukowego borykała się z niemożnością znalezienia pracy, mimo swojego wykształcenia. W końcu postanowiła wykorzystać swoje umiejętności językowe do napisania książki. Tak właśnie powstała jej debiutancka powieść.
     Agnieszka Pietrzyk wyznaje zasadę, że największym grzechem pisarza jest tworzenie literatury nudnej i nijakiej. Rozpoczynając pracę nad swoim pierwszym thrillerem „Obejrzyj się Królu”, postanowiła, że stworzy powieść niebanalną i wciągającą. Chce, żeby czytelnicy przewracali kartki jej książki w pełnym napięcia oczekiwaniu. Jej kolejne powieści też będą thrillerami, albowiem ten rodzaj literatury najpełniej umożliwia konstruowanie intrygującej i tajemniczej fabuły.
     Fragment powieści: ,,Gdybym wtedy nie wszedł do tej księgarni, nie spotkałby mnie później ten cały koszmar. Z zewnątrz księgarnia wyglądała niepozornie. Za szybą ustawiono kilka książek, które nie wabiły ani kolorem, ani tytułem. Poszedłbym dalej, gdyby nie to, że otworzyły się drzwi i wionął na mnie zapach druku, drewna, kurzu i jeszcze czegoś, co określiłbym jako woń starości.”
     Pierwsze promocyjne spotkanie autorskie Agnieszki Pietrzyk z czytelnikami odbędzie się 28 lutego o godz. 18 w Fili nr 2 Biblioteki Oliwskiej przy ul. Opata J. Rybińskiego 9 w Gdańsku-Oliwie.
Monika Stando - „Razem z Tobą”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Brawo Agnieszko! Pozdrawiam
 • Trzymam mocno kciuki za Pani debiut, życzę wielkiego sukcesu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amelia(2008-02-14)
 • Sven Mam nadzieję, że będzie parę egzemplarzy dostępnych w Bibliotece Literackiej. Z chęcią zapoznam się z tą powieścią. :) A zakup na razie odpada, bo kolejka książek do nabycia niestety długa. :)
 • Podziwiam Cię Agnieszko, że mimo trudnych chwil, które z pewnością miałaś, nie załamałaś się i tworzysz coś wspaniałego. Dajesz swoja postawą impuls do zmiany wojego życia dla innych. To także bardzo ważne. Życzę Ci Agnieszko, abś oprócz satysfakcji z pisania miała również satysfakcje finansową. Innymi sowy: życzę dziesiątek tysięcy sprzedanych egzemplarzy. A propos książki - przeczytam ją z przyjemnością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin M(2008-02-14)
Reklama