UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obrazy z naturą w tle

2011-08-18
Aktualizowany 2011-08-24 17:30
Elbląg, Obrazy z naturą w tle

Niekwestionowaną prawdą jest fakt, że trening czyni mistrza. Wytrwałe ćwiczenia kształtują talent i pozwalają się rozwijać. Nic zatem dziwnego w tym, że to właśnie na plenerach malarskich uczniowie Liceum Plastycznego robią największe postępy. Kilka godzin twórczej pracy dziennie, obcowanie z naturą i architekturą dają efekty, jakie będziemy mogli zobaczyć na wystawie poplenerowej w Galerii El, której wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 sierpnia.

Prace, które zobaczymy na wystawie powstały w trakcie dwóch plenerów malarskich. Klasa III wyjechała w maju do Jarosławca i tam pod czujnym okiem Zbigniewa Chrostka i Janusza Kozaka tworzyła obrazy nadmorskich krajobrazów, zabytkowych budynków. Ten klimat malowniczych terenów, miejsc mniej lub bardziej skalanych ludzką ręką to idealne miejsce to rozwijania pasji i talentu. Tak więc tematów, środków wyrazu, inspiracji do pracy nie brakowało. Stąd też powstało ponad sto obrazów, głównie pejzaży: morskich, architektonicznych, ze sztafażem, z motywami portowymi, w ciekawych konwencjach i przy zróżnicowanych środkach ekspresji. To także idealny materiał, by zobaczyć, w jaki sposób młodzież buduje swój warsztat, jak bardzo metody pracy dojrzewają, zmieniają się.
       Na początku tej trudnej drogi z materią architektoniczno-pejzażową zmierzyli się uczniowie klasy I w czasie pleneru w Tolkmicku. To miejsce staje się powoli naszą małą tradycją i za każdym razem zaskakuje odmiennością spojrzeń i interpretacji.
       W tym roku licealiści wspólnie z chętnymi uczniami klas III gimnazjum pod opieką Aleksandry Matulewicz i Romy Jaruszewskiej realizowali projekt „Otwarci na piękno powiatu elbląskiego”. Aura oraz świadomość dobrze przepracowanego roku szkolnego sprzyjała wyzwaniom twórczym. Możliwości do ćwiczeń nie brakuje w tym urokliwym, małym miasteczku: zabytkowa architektura, wąskie uliczki, port rybacki, pejzaże. Młodzi adepci dotarli również do plaży w Kadynach. Uczestnicy pleneru przeprowadzili także zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, dając cenne wskazówki i motywując do rozwijania talentów. Na zakończenie jak zawsze zaprezentowali swoje efekty pobytu mieszkańcom miasta i gościom.
       Będzie nam niezmiernie miło zobaczyć efekty pracy uczniów Liceum Plastycznego, ich zaangażowanie. Myślę, że postęp, jaki się w ich pracach dokonuje oraz to, w jaki sposób sami dojrzewają będą widoczne na tej wystawie.
       Zapraszam na wernisaż prac poplenerowych w Centrum Sztuki Galeria El w czwartek 25 sierpnia o godzinie 18.
      
       Zadanie dofinansowane ze środków Powiatu Elbląskiego oraz Miasta i Gminy Tolkmicko.
      
Dominika Lewicka-Klucznik, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama