UWAGA!

Obudź się na muzykę, czyli wiosna z EOK!

 Elbląg, Obudź się na muzykę, czyli wiosna z EOK!

Wiosną życie rozkwita na nowo, jesteśmy radośni i częściej się uśmiechamy. Uśmiech i przypływ pozytywnej energii mogą wywołać również muzyka Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która przygotowała wiosenny repertuar. Melomani będą mogli przebierać w koncertach, a wszystkie zapowiadają się naprawdę wyjątkowo.

Zapraszamy do wykonania wspólnie z nami trzech prostych kroków, które sprawią, że będą Państwo zadowoleni, zrelaksowani i w doskonałym nastroju!  Krok pierwszy: koncerty EOK budzą do życia, więc "obudź się" na hiszpańską muzykę Joaquina Rodrigo w wykonaniu gitarzysty Tomasza Zawieruchy, gwiazdy scen muzycznych, czarującego publiczność swym aksamitnym stylem gry. Melomani na całym świecie słuchają go z zachwytem. Obudź się na muzykę węgierską Leo Weinera i Beli Bartoka, zainspirowanych muzyką ludową i cygańską. Ich Divertimenta to utwory niezwykle energetyczne, lekkie i zachęcające do tańca czardasze. 12 maja o godz. 19 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się Inauguracja IV Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu.
       Krok drugi: maj to magiczny miesiąc dla zakochanych, więc "zakochuj się" w muzyce Fryderyka Chopina wykonywanej przez zjawiskową Kate Liu, ulubienicę publiczności i krytyków, objawienie i laureatkę XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Liu zdobywa serca publiczności i przenika do głębi już od pierwszej nuty. Gra jak natchniona, a dźwięki spływają z jej palców z lekkością. Kate Liu wiedzie słuchaczy przez liryczne rewiry, by za chwilę udowodnić, że jest wulkanem emocji. My już dawno zakochaliśmy się w jej mistrzowskich wykonaniach. Jej koncert odbędzie się 19 maja o godz. 19 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych.
       Krok trzeci: Umów się na randkę z... elbląskimi kameralistami, taka szansa zdarza się niezwykle rzadko. Będzie to niecodzienne spotkanie, wspólnie wymienimy wrażenia po wysłuchaniu koncertu. Koncert będzie najważniejszym egzaminem dyplomowym dla Pauliny Skoczyk – dyrygentki, która poprowadzi orkiestrę. Razem z 69 DUO, czyli  Marcinem Koziołem (gitara)  i Szymonem Jabłońskim (akordeon) zaprezentujemy kunszt muzyki Astora Piazzolli, wykonując Koncert na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową. Koncert odbędzie się 28 maja o godz. 19:00 w Ratuszu Staromiejskim.
       Więcej informacji na stronie i na facebooku. Rezerwacja biletów: telefoniczna (55) 237 47 49 lub elektroniczna.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Noble Instruments, Toyota Knedler Sp. z o.o.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama