UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od EL do GEL. Archiwalne Materie

 
Elbląg, Od EL do GEL. Archiwalne Materie
fot. arch. Galerii El

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę ukazującą bogatą historię placówki poprzez nigdy dotąd nieprezentowane materiały archiwalne. Wernisaż będzie miał miejsce online w czwartek 17 grudnia o godz. 18:00 na profilu FB instytucji.

Archiwum Centrum Sztuki Galeria EL swoimi zbiorami sięga w przeszłość znacznie dalej niż do momentu założenia w kościelnych ruinach przez Gerarda Kwiatkowskiego pracowni artystycznej szesnaście lat po ostatniej wojnie. Wystawa, głównie za pośrednictwem zdjęć, przybliża nie tylko pierwsze dwadzieścia lat twórczej działalności w tym miejscu, ale również wcześniejsze losy zabytkowej świątyni p.w. Najświętszej Marii Panny. Pisma i fotografie, zarówno rękopisy jak i kopie, oryginały lub faksymile czy odbitki - nie zawsze trafiały do archiwalnego depozytu wyczerpująco opisane. Część materiałów zaginęła lub uległa zniszczeniu. Wiele z prezentowanych na wystawie dokumentów nosi wyraźne piętno czasu i dziejowych zawirowań w postaci notatek, nie do końca zrozumiałych dziś oznaczeń, nadpisów i skreśleń. Dzięki temu zbiory stanowią odzwierciedlenie skomplikowanych losów miejsca, którego gospodarzem od sześćdziesięciu lat pozostaje elbląskie centrum sztuki. Wystawa nie jest kolejną próbą „podręcznikowego”, akademickiego odtworzenia historii Galerii EL - sekwencjonowanie czy porządkowanie jej dotychczasowych losów. Organizatorzy wystawy koncentrują się na esencjonalnej wartości archiwum jako osobliwego depozytariusza pamięci o tym nietuzinkowym miejscu.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w formie oprowadzania kuratorskiego (online) w najbliższy czwartek o godz. 18:00.

17.12.2020, godz. 18:00 – wernisaż wystawy (online, profil na Facebook Galerii EL )

18.12.2020 – 28.02.2021 – czas trwania wystawy

kurator wystawy: Mateusz Florczak

pomoc w doborze materiałów: Zbyszek Opalewski

Wojciech Minkiewicz, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama