[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Od morza jesteśmy” już po raz XXIV

2010-02-04
Aktualizowany 2010-02-28 08:31
Elbląg, Jedna z prac nagrodzonych w poprzedniej edycji konkursu.
Jedna z prac nagrodzonych w poprzedniej edycji konkursu.

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu w październiku 2009 r. ogłosił kolejną, XXIV edycję Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Od morza jesteśmy”. Przypominamy, że termin nadsyłania prac upływa 28 lutego 2010 roku, natomiast podsumowanie tegorocznej edycji odbędzie się w maju.

Konkurs jest imprezą cykliczną, odbywa się co 2 lata i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników – na każdą edycję wpływa ponad 2000 prac z Polski i krajów nadbałtyckich. Jest znakomitą promocją Elbląga, jak również Euroregionu Bałtyk w kraju i zagranicą. Jest ważnym czynnikiem kulturotwórczym, tworzy przyjazne więzi dzieci, młodzieży i nauczycieli z obszaru basenu Morza Bałtyckiego. Kultywuje piękno przyrody, pogłębia przywiązanie do środowiska naturalnego, jego poszanowania i zachowania dla przyszłych pokoleń.
       Główną inspiracją jest życie w morzu, praca ludzi morza, baśnie i legendy związane z morzem, historią, tradycją i panoramą miast nadmorskich.
       Efektem konkursu jest Wystawa Główna, na którą Jury kwalifikuje 200 najlepszych prac. Biorąc pod uwagę poziom, komisja przyznaje nagrodę Grand Prix oraz nagrody I stopnia. Wyróżnieni zostają również nauczyciele, pod kierunkiem których autorzy wykonali nagrodzone prace. W trakcie każdej edycji konkursu wydawany jest katalog wystawy oraz kalendarz z pracami o najwyższym poziomie artystycznym.
       Wszystkich chętnych (od 4 do 20 lat), zainteresowanych tematyką morską zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Technika prac: malarstwo, grafika, batik.
       Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.mdk.elblag.pl (zakładka REGULAMINY).
      
      
      
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I bardzo dobrze - trzeba cały czas przypominać że Elbląg jest miastem związanym z morzem i leżącym na Pomorzu, a nie na jakichś warmii i mazurach. Nie możemy zatracić tożsamości w tym województwie.
 • co to znaczy "związany z morzem" ? kto dzisiaj w Elblągu pracuje na rzecz gospodarki morskiej ? przez takich oszołomów jak Jonas Elbląg "związany" jest z bezrobociem, beznadzieją i emigracją młodych !
 • aktualnie "miastem związanym z morzem" jest Ostróda gdzie produkuje się duże ilości kadłubów jachtów pełnomorskich.
 • Wie ktoś może co to za loty, nowych helikopterów pogotowia lotniczego, nad miastem od paru dni się odbywają. .. szczególnie po zmroku. .? Ćwiczą czy co?. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwer(2010-02-28)
 • na wojne sie szykuja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hitler(2010-02-28)
Reklama