UWAGA!

Odkryć "Zależności"

 
Elbląg, Odkryć "Zależności"
fot. nadesłana

Sieci uwarunkowań w jakich funkcjonujemy, słabości oraz skomplikowane relacje międzyludzkie - te pola eksploruje spektakl grupy teatralnej „Skrupcie się” działającej przy CSE „Światowid”. „Zależności” w niedzielę 23 czerwca o godzinie 19 na Scenie Na Piętrze. Wstęp wolny.

Licealiści z grupy „Skrupcie się” pracowali nad spektaklem kilka miesięcy. Punkt wyjścia stanowiły etiudy, w których każdy z aktorów mógł poszukać indywidualnych odwiedzi na postawione wcześniej pytania. Obszary poszukiwań grupa wyznaczała sobie sama, tak by zbudować scenariusz, który łączyłby doświadczenia osobiste z uniwersalnymi.
       – Pragnęliśmy pochylić się nad tematami, które nam przeszkadzają, które budzą trudne emocje. Sięgnęliśmy również do codziennych doświadczeń…z tej pracy, małymi kroczkami powstawał kawałek po kawałku spektakl „Zależności” – mówi Edyta Machul, instruktorka teatralna CSE „Światowid”.
       Dla budowy spektaklu fundamentalnym czynnikiem był eksperyment i poszukiwanie, wyjście od pracy z ciałem, z ruchem. Dopiero z działania rodziły się słowa.
       – Dzięki takiej metodzie pracy, udało nam się głębiej dotrzeć do zagadnień, które nas interesowały – opowiada Edyta Machul.
       Dlatego też, każdy z aktorów, zapytany o wymowę spektaklu, kładzie akcent na inne zagadnienia. Pojawiają się kwestie życiowych oczekiwań, związków, wzajemnych wpływów, postaw obronnych oraz reakcji na naciski wywierane przez środowisko.
       Scenariusz spektaklu powstał przy współudziale całej grupy. Reżyserem jest Edyta Machul. W „Zależnościach” wystąpią: Alicja Gąsiewska, Ada Kowalska, Michał Pamfil, Iga Radomska, Kacper Szalecki.
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama