UWAGA!

Ogień i woda

Zespół tworzony przez górali z Beskidu Śląskiego oraz muzyków klasycznych. Improwizujący kwintet smyczkowy, którego siła polega na radosnym oraz pełnym energii połączeniu tego, co wydawałoby się ogniem i wodą. Muzyka Karpat w ich rękach jest żywa, aktualna, ale nie zrywa połączenia z tradycją. Mowa oczywiście o zespole Vołosi, który 6 września zagra w CS Galerii EL wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maestro Marek Moś.

W skład tego niezwykłego kwintetu smyczkowego wchodzą muzycy klasyczni, instrumentaliści Krzysztof i Stanisław Lasoniowie oraz górale, wybitni samoucy - Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut, którzy wnoszą do zespołu nutę karpacką.
       VOŁOSI są objawieniem sceny world music ostatnich lat. Tworzą muzykę inspirowaną tradycją ich przodków i regionów, w których mieszkają. W szczególności to muzyka Karpat, miejsca spotkań ludów bałkańskich, słowiańskich, romańskich i tureckich. To także inspiracje Beskidu Śląskiego miejsca od zawsze nasączonego ludową twórczością, gdzie skrzypce i gajda to podstawa każdego rodzinnego spotkania.
       Jak nikt inny łączą w swych utworach elementy muzyki klasycznej z folkową żywiołowością
       i spontanicznością. Odnajdziemy w nich zarówno malownicze opowieści, chwilami wręcz wzruszające, jak i brawurowo wykonane, skoczne przygrywki, niczym wprost ze zwariowanej zabawy weselnej. Olbrzymia paleta emocji, jaką potrafią wygenerować za pomocą smyczków robi na słuchaczach niesamowite wrażenie, dzięki czemu w 2011 r. zespół zdobył Grand Prix za najlepszy utwór folkowy Europy („Zmierzch”).
      
       Vołosi i Elbląska Orkiestra Kameralna – 6 września, godz. 19, CS Galeria EL. Bilety: 25 zł (ulgowy – młodzież), 35 zł (normalny) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn. – pt. w godz. 8 – 16. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama