UWAGA!

Ogólnopolska dyskusja literacka

Elbląg, Ogólnopolska dyskusja literacka
fot. nadesłana

W czwartek, 8 października o godz. 17 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada będzie miało miejsce niezwykłe zdarzenie. Młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy tej Filii weźmie udział w Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej. Zapraszamy!

Tego dnia pięćdziesiąt młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki w całej Polsce biorących udział w akcji, rozpocznie dyskusję o książce „7 dni” Eve Ainsworth. Tematyka poruszana przez powieść jest bardzo ważna, bo dotyczy problemu tzw. hejtowania, przemocy wobec słabszych i wzajemnej akceptacji. Zapraszamy!
      
       Wydanie książki patronatem honorowym objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, a samej książce wystawił taką rekomendację:
       Tydzień – to tylko 7 dni, jednak w ciągu nich może wydarzyć się bardzo wiele dobrych i złych rzeczy. Jest to 168 godzin, podczas których każdy z bohaterów – a także każdy z czytelników – może znaleźć czas, by podjąć tę jedną, być może najważniejszą decyzję, która zmieni całe jego życie.
       „Siedem dni” jest książką potrzebną. Przedstawione w niej losy Jess i Kez, dziewczyn z jednej klasy z typowej szkoły w Anglii, są bliskie wielu młodym ludziom i pokazują nie tylko skutki agresji – hejtowania – ale także mechanizm jej narastania oraz przyczyny, które ją wywołują.
       Jestem przekonany, że śledzenie losów bohaterów będzie okazją dla wielu czytelników – młodszych i starszych – do refleksji nad własnym postępowaniem i zachęci ich do szukania rozwiązań na życiowe problemy innych, niż przemoc wobec słabszych. Jest to także rzecz o niezwykle istotnym akceptowaniu samego siebie, ale także akceptowaniu innych, zwłaszcza odmiennych osób, gdyż niejednokrotnie pozory mylą, a nasze działania mogą wyrządzić komuś nieodwracalną szkodę.

      
       Więcej informacji:
       Małgorzata Gwóźdź
       Filia nr 5
       ul. Rodziny Nalazków 20
       tel. 55 625 60 95(96)
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama