UWAGA!

Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu

 
Elbląg, Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu
fot. nadesłana

Taniec klasyczny, taniec współczesny. Solo i w Zespołach. Już w przyszły weekend (19-20 grudnia) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się 3. Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 19 miast z całej Polski – w sumie prawie 450 tancerzy. Niestety w każdej kategorii wiekowej i tanecznej tylko trzy najlepsze solistki lub zespoły będą mogły zmierzyć się podczas finałowej gali konkursu. Komisja składająca się z największych autorytetów sceny baletowej będzie miała zatem sporo pracy.
       W sobotę, w pierwszym etapie muszą oni ocenić lekcję tańca klasycznego w wykonaniu 52 solistów – ten etap nie jest dostępny dla widzów. Następnie komisja ocenia pierwsze prezentacje zarówno w tańcu klasycznym solo jak i w tańcu współczesnym solo, w sumie 110 prezentacji. Ten etap rozpocznie się już o godz. 10.45. Po odrzuceniu połowy uczestników pięcioosobowa komisja w półfinale, który rozpocznie się o godz. 18, ocenia drugą prezentację solistów i wybiera już tylko trzy najlepsze osoby do finału w danej kategorii wiekowej i tanecznej.
       Na drugi dzień, w niedzielę od godz. 11 komisja ocenia dwie prezentacje każdego z zespołów zarówno w tańcu klasycznym, jak i współczesnym – w sumie 54 prezentacje w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. Tu też komisja musi wytypować maksymalnie trzy zespoły do finału w każdej kategorii.
       Tegoroczna gala także będzie oceniana przez komisję konkursu. Jest to finał solistów i zespołów w tańcu klasycznym i współczesnym. Tancerze zaprezentują się w 17 kategoriach podzielonych ze względu na wiek i formę tańca.

 


       Gala Finałowa III Konkursu Sztuki Baletowej z udziałem najlepszych solistów i zespołów odbędzie się 20 grudnia (niedziela) o godz. 17 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
      
Ponieważ każda poważna impreza na wysokim poziomie artystycznym musi trochę potrwać, zakończenie Finałów planowane jest około godz. 20.30.
      
       Bilety-cegiełki do nabycia w Szkole Tańca Broadway przy ul. Willowej 1 w Elblągu (do 18 grudnia) oraz bezpośrednio przed imprezą przed głównym wejściem do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
      

Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama