UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ogrodów dzień czwarty

 
Elbląg, Ogrodów dzień czwarty

Czwartego dnia 9. Letnich Ogrodów „Polityki” podczas panelu dyskusyjnego porozmawiamy o „Popkulturze śmiechu”. Na koniec Festiwalu będzie można zobaczyć spektakl lalkowy dla dodsłych „Żywoty świętych osiedlowych” z graną na żywo muzyką Sambora Dudzińskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich już ogrodowych wydarzeniach!

2 czerwca (sobota), godz. 18, Dziedziniec Biblioteki Elbląskiej.
       Panel dyskusyjny „Popkultura śmiechu”, wstęp wolny.
      
Czy Polacy mają poczucie humoru, czy potrafią śmiać się sami z siebie, czy może jesteśmy narodem, który nie umie żartować? Wśród panelistów będą: Karolina Korwin-Piotrowska, Tymon Tymański oraz Michał Ogórek. Rozmowę poprowadzi red. Mirosław Pęczak.
      
       Karolina Korwin-Piotrowska – osoba, która na wylot zna polski show-biznes; z wykształcenia historyk sztuki; pracowała jako dziennikarka w radiu Kolor, Radiu Zet, w stacji E!Entertainment Poland, w Radiu Pin, a w latach 2004-2006 była redaktorem naczelnym pisma „Sukces”, potem również redaktorką naczelną portalu rozrywkowego Plejada.pl. Od samego początku swojej kariery zajmowała się między innymi filmem, pisząc artykuły do wielu czasopism, prowadząc programy telewizyjne i festiwale filmowe; od kwietnia 2006 na antenie telewizji TVN Style razem z Tomaszem Kinem prowadzi „Magiel towarzyski”; od stycznia tego roku jest red. naczelną założonego przez siebie magazynu modowego „Żurnal”.
      
       Michał Ogórek – dziennikarz, felietonista, satyryk. Od dwudziestu lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor książek m.in. „Przewodnik po Polsce”, „Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na każdy rok”, „Urok lat minionych”, „Poczet królów polskich”. W Telewizji Kino Polska prezentował cykl kronik filmowych „Na przełaj przez PRL”. W rankingu najlepszych felietonistów miesięcznika „Press” został sklasyfikowany jako drugie „najostrzejsze pióro w Polsce”, czemu się dziwi, bo sam uważa, że jest (zbyt) dobrotliwy i dobroduszny.
      
       Tymon Tymański – lider legendarnych formacji, m.in. Miłość (1988-2002) i Kury (1992-2003). Współzałożyciel głośnej trójmiejskiej wytwórni płytowej Biodro Records. Autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. „Sztos”, „Wesele”). W latach poprzednich parokrotnie uczestniczył już w Ogrodach „Polityki” zarówno jako panelista, jak i lider różnych muzycznych zespołów.
      
       godz. 20, Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej
       „Żywoty świętych osiedlowych” – spektakl lalkowy Teatru Ad Spectatores z Wrocławia z graną na żywo muzyką Sambora Dudzińskiego,
cena biletu: 25 zł
       Spektakle lalkowe kojarzą nam się raczej z teatrem dla dzieci, tymczasem Agata Kucińska, autorka przedstawienia, serwuje nam spektakl lalkowy dla dorosłych i robi to po mistrzowsku. Nie tylko daje swoim lalkom duszę, ale wkłada w ich usta poetycko piękny tekst powieści Lidii Amejko. Z graną na żywo muzyką Sambora Dudzińskiego otrzymujemy przedstawienie, który dla wielu z nas może być naprawdę dużym zaskoczeniem.
       O czym jest sztuka? To opowieść o mieszkańcach Osiedla spotykających się na dachu jednego z bloków. To właśnie tytułowi święci, chociaż bez świętych atrybutów, ale za to z bardzo ludzkimi słabościami. Przedstawienie zdobyło wiele nagród.
       „Artystka świadoma jest tego, co robi, w każdym calu. Popatrzmy na to, z jaką pieczołowitością kreuje swoją opowieść. Każdemu „świętemu” daje postać, duszę, charakter, szacunek i... wielkość w świętości. Pobłażliwość nasza zaczyna się mieszać ze zdziwieniem, zaskoczenie z zauroczeniem, wzruszenie z podziwem. Bo to jest teatr lalek najwyższej próby. Jednoosobowy. A kto to są owi święci? To Wasi sąsiedzi: emeryt, dziwka, pijak i zwykły szary człowiek. Jak w każdym bloku betonowym.” (Krzysztof Kucharski, Gazeta Wrocławska)
       Adaptacja sceniczna, reżyseria i scenografia: Agata Kucińska, muzyka: Sambor Dudziński, występuje: Agata Kucińska.
      
       Dla tych z Państwa, którzy nie mogą uczestniczyć w Ogrodach "Polityki" – niespodzianka. Na stronie internetowej Telewizji Elbląskiej codziennie będzie można obejrzeć transmisję na żywo ze wszystkich paneli dyskusyjnych.
      
       Patronat honorowy nad Festiwalem Dziewiąte Letnie Ogrody „Polityki” objął prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
      
      
Aleksandra Buła, BE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama