[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Okładki płytowe Marka Karewicza

Elbląg, Okładki płytowe Marka Karewicza

Elbląska Galeria Fotografii zaprasza na wernisaż okładek płytowych Marka Karewicza. To w ostatnim czasie druga prezentacja dorobku artystycznego tego wspaniałego fotografika.

Marek Karewicz (ur. 28 stycznia 1938 w Warszawie, zm. 22 czerwca 2018) – polski artysta fotografik specjalizujący się w zdjęciach muzyków jazzowych i rockowych. Również dziennikarz muzyczny, autor radiowy i telewizyjny, prezenter muzyki jazzowej, animator jazzu. Jako nastolatek grywał na trąbce i kontrabasie w zespołach jazzowych. Wyłącznie fotografią zajął się od końca lat 50. za namową Leopolda Tyrmanda. Ukończył liceum fotograficzne w Warszawie (u Mariana Dederki), następnie studiował na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły filmowej w Łodzi. Od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku prowadził warsztaty fotograficzne i kursy laboratoryjne fotografii w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie pomiędzy sesjami zdjęciowymi w studio fotograficznym pracował nad okładkami do płyt. Ten znakomity fotografik wykonał zdjęcia składające się na archiwum 2 milionów negatywów. Fotografował m.in. ostatnią trasę koncertową Milesa Davisa i europejską trasę koncertową Raya Charlesa oraz koncert The Rolling Stones w Warszawie 13 kwietnia 1967. Jest autorem ok. 1500 okładek płytowych, m.in. serii Polish Jazz oraz uznawanej za przełomową w historii polskiego rocka płyty „Blues” zespołu Breakout, gdzie sfotografował Tadeusza Nalepę prowadzącego za rękę swojego syna Piotra. Stworzył też okładki płyt m.in. Ewy Demarczyk, Niebiesko Czarnych, Czerwonych Gitar, Ireny Santor, Sławy Przybylskiej, Maryli Rodowicz, Stana Borysa i Jerzego Połomskiego. Był członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (numer legitymacji 07), odznaczony też został honorowym tytułem FIAP „Fédération Internationale de l'Art Photographique”. Działał w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. W 2003 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – Za wybitne zasługi dla kultury, za osiągnięcia w upowszechnianiu idei integracji europejskiej.

Na wernisaż zapraszamy 24 września godz. 18 do Elbląskiej Galerii Fotografii w atrium hotelu „Arbiter” (pl. Słowiański 2). Wstęp wolny.

 

Partnerami wydarzenia są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Fundacja Kultury Fotograficznej „Fotografia bez granic” oraz Galeria Foto Art. Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl i telewizja elbląska „Truso.TV”.

ETK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama