UWAGA!

„Okruchy życia, okruchy wiary” Heleny Murawskiej-Lenckowskiej

 
Elbląg, „Okruchy życia, okruchy wiary” Heleny Murawskiej-Lenckowskiej
fot. nadesłana

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza we wtorek 28 kwietnia o godz. 17.00 na spotkanie z Heleną Murawską-Lenckowską – autorką zbioru poezji „Okruchy życia, okruchy wiary”. Wstęp wolny.

Helena Murawska-Lenckowska – ur. w 1955 roku w Małym Głęboczku; od 1991 roku mieszka w Elblągu. Ukończyła bibliotekarstwo w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Pracowała nieco ponad 10 lat w tym mieście w Antykwariacie Naukowym, a następnie w Bibliotece Akademii Rolniczo-Technicznej, w Elblągu zaś w bibliotekach szkolnych i bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego. Pisze od dzieciństwa, przede wszystkim wiersze, ale również prozę poetycką i opowiadania dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z Miesięcznikiem Osób Niepełnosprawnych „Razem z Tobą”. Dotychczas publikowała swoje utwory w miejscowym tygodniku „Tydzień w Elblągu”, katolickim miesięczniku „Wspólnota” oraz w kwartalniku „Tygiel”. Brała też udział w kilku konkursach poetyckich i zdobyła drugą nagrodę w konkursie związanym tematycznie z problematyką leśmianowską. W swoich utworach opisuje świat duchowych wartości i związki zachodzące między przyrodą a doznaniami intelektualnymi człowieka. Twierdzi, że to nastrój maluje pejzaże, a słowo jest spoiwem obrazu zaistniałego w umyśle. W jej utworach często pojawiają się rozważania o tematyce religijnej, związane z interpretacją chrześcijańskiego świata wartości.
       Tomik składa się z kilku części, zawiera m.in. wiersze poświęcone kondycji człowieka, życiu duchowemu, a także utwory poświęcone poetom i pisarzom, opowiadania dla dzieci, gawędy historyczne i wiele innych.
      
       Rozmowę z poetką poprowadzi Dorota Hodyl.
       Więcej informacji:
       Filia nr 4
       ul. Ogólna 59/1
       mail: filia.ogolna@bibliotekaelblaska.pl
       tel. (55) 625 60 90 lub 91
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama