UWAGA!

Opowieść o różnych wymiarach miłości

 
Elbląg, Opowieść o różnych wymiarach miłości
fot. Piotr Siemienas

Na czym nam zależy? Czego potrzebujemy, poszukujemy? Jak wpływ mają na życie ludzkie miłość i przywiązanie? Uwznioślają i czynią szczęśliwymi czy niszczą? Różne aspekty silnych uczuć eksploruje spektakl „Wszystko to, co kocham”, który będzie można zobaczyć w piątek, 28 czerwca o godz. 19 w holu głównym CSE „Światowid”.

Spektakl powstaje w trakcie warsztatów teatru tańca dla młodzieży i jest jednym z etapów projektu „Pajęczyna” organizowanego przez CSE „Światowid”. Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek, 24 czerwca i potrwają do piątku. Prowadzi je Anna Haracz, tancerka, choreograf, nauczycielka jogi, założycielka Teatru Tańca i Muzyki Kino Variatino.
       - Pierwszym i najbardziej oczywistym skojarzeniem na słowo „miłość” są ludzie, na których nam zależy, ale co z innymi rodzajami silnych uczuć? Po głębszym zastanowieniu, uświadamiamy sobie, że kochamy drobne codzienne rytuały, czynności, niektóre książki, muzykę, zwierzęta i wiele innych. Uwielbiamy również rzeczy które nas niszczą, wpływają toksycznie…Wiele relacji ma charakter bardzo niejednoznaczny, pozostaje niezdefiniowanych – mówi Anna Haracz.
       Punktem wyjścia w budowie spektaklu były etiudy oraz praca nad opanowaniem ciała i przestrzeni z wewnętrznej perspektywy. Pozwala to na poszukiwanie nowych metod wyrazu oraz pomaga zmienić dotychczas przyjętą optykę, pochylić się nad kwestiami, które były pomijane czy marginalizowane.
       - Sami nie wiemy jeszcze, jaki będzie finałowy efekt naszej pracy. Dochodzimy do niego nie tylko na drodze realizacji przyjętych założeń, ale również spontanicznych eksperymentów, czy przypadków – opowiada Edyta Machul, instruktorka teatralna CSE „Światowid”.
       Spektakl to próba pokazania napięć między różnymi emocjami. Powstaje mozaika utkana z codziennych doświadczeń, radości i traum, wspomnień, elementów budujących tożsamość. Nakładają się wymiar osobisty, jednostkowy oraz uniwersalny. Łącznikiem między różnymi obiektami miłości jest siła oddziaływania na ludzkie życie. Może budować bądź wyniszczać, ale nie pozwala na obojętność.
       - Podoba mi się, że koncepcja rozwija się w czasie, nie mamy narzuconych żadnych ram ani ograniczeń. Poszukujemy. Prace nad „Wszystko to, co kocham…” to dla mnie nowe, bardzo inspirujące doświadczenia – mówi Michał, uczestnik zajęć.
       Obsada: Alicja Gąsiewska, Patrycja Gdula, Ada Kowalska, Edyta Machul, Michał Pamfil, Aleksandra Piech, Iga Radomska, Kacper Szalecki, Noemi Wrzos
       Reżyseria: Anna Haracz
       „Wszystko to, co kocham” będzie można zobaczyć w piątek, 28 czerwca o godz. 19. Wstęp wolny.
      
      
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama