UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Optymizm Bogusława Nowickiego

2011-08-18
Aktualizowany 2011-08-19 17:36
 
Elbląg, Optymizm Bogusława Nowickiego

Już w najbliższą sobotę (20 sierpnia) w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia wystąpi Bogusław Nowicki, znakomity tekściarz, wokalista i kompozytor. To ostatni z trzech koncertów zorganizowanych specjalnie z okazji XV Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.

Bogusław Nowicki to autor tekstów piosenek, poeta, kompozytor, satyryk, felietonista, dziennikarz radiowy, przedstawiciel nurtu piosenki autorskiej. Ma także na swoim koncie powieść w odcinkach, nagrodzone słuchowiska radiowe i reżyserię sztuki teatralnej.
       - Kiedyś dużo koncertowałem , potem pracowałem w radiowej „Trójce", tworząc audycję „Piosenki z tekstem", a potem już tylko żyłem z tego, co napisałem - opowiada Bogusław Nowicki. - Moje piosenki śpiewają rockmeni i aktorzy, współpracuję m.in. z paryskim zespołem heavy - metalowym Spider, jestem również przewodniczącym Sekcji Autorów Utworów Literackich Małych Form ZAiKS.
       Bogusław Nowicki urodził się w Elblągu.
       - Cieszę się, że tu wystąpię, to magiczne miasto, w którym wszystko się dla mnie zaczęło, tu się przecież urodziłem - mówi.
       Debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1975 r., gdzie otrzymał nagrodę za piosenkę "Orzeł". Podobnie było w następnym roku. Z kolei na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie otrzymał Grand Prix za utwór "Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach". Ta piosenka oraz inny wielki przebój "Gawędziarze" nagradzane były na wielu festiwalach i przeglądach zdobywając tytuły piosenek roku.
       Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach, m.in. dla: Doroty Stalińskiej, Grażyny Świtały (znany utwór "Naprawdę czeka ktoś"), Marzeny Ślusarskiej, Ewy Urygi, Doroty Lanton, Bogusława Meca, Marka Hojdy, a także zespołów rockowych, jak: Mobilizacja, Haeven Blues (późniejsza Mafia, piosenka "Nie tak", Opole'89") czy Spider. Widzowie telewizyjnej "Jedynki" znają go również jako autora i wykonawcę żartobliwej, tytułowej piosenki programu "Kawa czy Herbata". Pisuje także piosenki dla dzieci.
       Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na płytach "Ballady" (1995), "Oceany" (1999) i "Optymizmu gram" (2009). Ta ostatnia nawiązuje muzycznie do rockowych brzmień z lat 70. XX wieku.
       W najbliższą sobotę w Elblągu Bogusław Nowicki wystąpi, śpiewając ballady z kręgu piosenki autorskiej i literackiej, koncert nosi taki sam tytuł, jak jego ostatnia płyta - „Optymizmu gram". Piosenki Bogusława Nowickiego, to refleksyjna, niepozbawiona autoironii opowieść o człowieku, jego dążeniach i tęsknotach.
       - Podczas koncertu będzie można usłyszeć moje piosenki, a także te napisane przeze mnie dla innych, znajdą się wśród nich m.in. "Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach" i "Gawędziarze" - dodaje Bogusław Nowicki. - Moje piosenki wymagają skupienia i wolę formę klubową koncertów, ale zagram w miejscu, które znam z opowieści moich rodziców dlatego już cieszę się na ten koncert. Tym bardziej, że sierpniowe noce kojarzą mi się z patrzeniem się w niebo i oczekiwaniem na spadającą gwiazdę, a później przez cały rok na spełnianie się marzeń.
       Koncert Bogusława Nowickiego odbędzie się w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia w sobotę 20 sierpnia o godz. 18.
       Wstęp wolny.
      
       Jeśli, ze względu na warunki pogodowe koncert Bogusława Nowickiego nie będzie się mógł odbyć o godz. 18 w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia zostanie on przeniesiony na godz. 20 do Tawerny Tortuga, mieszczącej się na Bulwarze Zygmunta Augusta (Terminal Żeglugi Gdańskiej).
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama