UWAGA!

Orkiestra kameralnie

 Elbląg, Razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu w Bibliotece Elbląskiej wystąpią: Urszula Nowakowska (harfa) oraz Anna Szarek-Lisiewicz (wiolonczela)
Razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu w Bibliotece Elbląskiej wystąpią: Urszula Nowakowska (harfa) oraz Anna Szarek-Lisiewicz (wiolonczela) (fot. nadesłane)

Chopin, Bach, Schubert, muzyka z filmów Titanic, Amelia, a także muzyka ludowa z Ameryki Południowej. To tylko niektóre z muzycznych propozycji, które będzie można usłyszeć na kolejnym koncercie kameralnym, przygotowanym przez Elbląską Orkiestrę Kameralną. Koncert odbędzie się 26 października (wtorek) w Bibliotece Elbląskiej.

To pierwszy koncert kameralny w tym sezonie artystycznym przygotowany dla elbląskiej publiczności przez Elbląską Orkiestrę Kameralną. Po bardzo udanym koncercie muzyki filmowej z udziałem maestro Krzysztofa Jakowicza i Septetu Kameleon, elbląska orkiestra tym razem przygotowała, który łączy klasykę muzyki poważnej z popularną. Oprócz sonat Fryderyka Chopina, Nicola Parpory czy “Ave Maria” Schuberta, kompozycji Hasselmansa, Bacha będzie można usłyszeć muzykę Yanna Tiersena z filmu “ Amelia” , Enio Morricone z nie mniej kultowego filmu “ Misja” czy romantyczne frazy Jamesa Hornera z filmu” Titanic”. Oryginalnie, w zabytkowej przestrzeni Biblioteki Elbląskiej, zabrzmi także Tryptyk “Wyprawa do Boliwii” czyli muzyka ludowa z Ameryki Południowej.
       A wszystko to przy dźwiękach harfy i wiolonczeli. Na harfie zagra Urszula Nowakowska absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej, która współpracuje między innymi z orkiestrami Filharmonii i Opery Narodowej, z Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową. Występuje solo, w zespołach kameralnych, w orkiestrach oraz z chórami, wykonując zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową, a także prawykonania twórczości młodych kompozytorów polskich oraz muzykę filmową. W swojej karierze koncertowej towarzyszyła solistom takiej sławy jak Placido Domingo, Martha Argerich czy Nigel Kennedy.
       Na wiolonczeli zagra Anna Szarek-Lisiewicz, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, która jest laureatką wielu konkursów muzycznych, zdobywczynią złotej statuetki Grand Prix Międzynarodowego Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego, czy statuetki "Pomorskiego Gryfa" za najlepszy debiut artystyczny roku 2000. Występowała na koncertach muzyki poważnej i rozrywkowej, towarzysząc między innymi Leszkowi Możdżerowi, Adamowi Sztabie, Piotrowi Rubikowi czy Edycie Górniak, Maryli Rodowicz, Edycie Geppert. Można było ją usłyszeć również na Top trendy i Heineken Open’er.
       Koncert obu solistek już 26 października o godzinie18, w Sali “ U Świętego Ducha” w Bibliotece Elbląskiej.
       Bilety w cenie 10 i 15 z do nabycia w bibliotece przed koncertem.
      
Leszek Sarnowski, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama