UWAGA!

Ostateczne starcie już w piątek

Elbląg, Ostateczne starcie już w piątek

Stowarzyszenie Kulturalne Co jest? i Klub Muzyczny Mjazzga zapraszają 20 września o godz. 19 na ostatnie starcie w ramach Grafatak - bitwy na rysunki. Tego wieczora w szranki o ostateczny laur grafatakowy staną prawie wszyscy dotychczasowi wojownicy pędzla i mazaka, czyli GORE77, Syn Wilczura aka Liszon Lux Logika, Goriozo, Kamyk oraz czarny koń bitwy czyli tajemniczy Piąty Element. To także jedyna okazja, żeby stać się właścicielem ulubionych obrazów podczas aukcji, która zakończy piątkowy wieczór. Tradycyjnie wstęp wolny.

Od maja odbyły się cztery zacięte pojedynki na ołówki, mazaki, farby i pastele. Wzięło w nich udział pięcioro niezwykle uzdolnionych młodych ludzi, którzy mierzyli się z tematami, płótnem i samymi sobą. Powstało 8 różnorodnych technicznie prac. Niekwestionowaną liderką stała się Samirita, która cuglach wygrała 3 pojedynki, pokonując zwycięzcę pierwszego Grafataku Liszona, później walcząc pod bramą targową z Goriozo, na końcu pokonując swoją dobrą koleżankę Kamyk podczas pojedynku pod Ratuszem Staromiejskim. Podczas ostatniego Grafataku dała fory wszystkim pokonanym, dając im szansę w grupowym pojedynku na mjazzgowej scenie. Szyki może pokrzyżować im nowy uczestnik - Piąty Element, po którym tak naprawdę można spodziewać się wszystkiego. Nie zapominajmy, że bitwa graficzna nie ma racji bytu bez publiczności, która przez cztery edycje niezawodnie pojawiała się wtedy, kiedy była potrzebna i wybierała zwycięzcę. Mając na uwadze zagęszczenie artystów na scenie liczymy, że wprost proporcjonalnie do ich ilości pojawi się jury, które towarzyszyło nam przez wszystkie bitwy.
       Jeżeli uważacie, że któreś z dzieł idealnie nadaje się do Waszego salonu także w piątek będzie okazja żeby o nie powalczyć podczas aukcji, która odbędzie się po finałowej bitwie. Do kupienia będą prace, które powstały podczas 4 ostatnich pojedynków. Wszystkie wpływy aukcji przeznaczone będą na działalność statutową Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?, które już obmyśla niecodzienne działania kulturalne na sezon 2013-2014.
      
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama