UWAGA!

Ostatni koncert XVII Letniego Salonu Muzycznego

 
Elbląg, Grażyna Nita,
Grażyna Nita, fot. nadesłana

W niedzielę 10 sierpnia o godz. 17 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Bażantarni na ostatni już koncert XVII Letniego Salonu Muzycznego a będzie to Operetkowa Lista Przebojów - wyjątkowy koncert wypełniony najsłynniejszymi operetkowymi ariami i duetami.

Rozbrzmiewają w nim najznamienitsze dzieła Lehara, Kalmana, Dostala, Straussa i wielu innych królów operetki. Usłyszeć w nim będzie można m.in.: duet Hanny i Daniłły „Usta milczą, dusza śpiewa…” z operetki „Wesoła wdówka” i uwodzicielską arię Giuditty „Kto me usta całuje, ten śni … z operetki „Giuditta” Franza Lehara, duet Sylwii i Edwina „Co się dzieje, oszaleję…” z operetki „Księżniczka czardasza” Emmericha Kalmana, kuplety Barinkay’a „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański” Johanna Straussa, czy zalotną tarantelę z operetki „Clivia” Nico Dostala „Bo w Barcelonie zwyczajem jest flirt przy balkonie…”, a także wiele innych przebojów gatunku zwanego muzyką lekką, łatwą i przyjemną.
       Solistami w tym koncercie będą: Grażyna Nita – sopran i Paweł Krasulak – tenor, którzy z powodzeniem wcielają się w role zakochanych bohaterów operetkowych. Solistom towarzyszyć będzie Kwartet Pomorski a koncert poprowadzi Maciej Puto.

  Elbląg, Paweł Krasulak,
Paweł Krasulak, fot. nadesłana

Grażyna Nita studia ukończyła w bydgoskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno - aktorskim. Już podczas studiów doskonaliła swoje umiejętności wokalne na kursach mistrzowskich prowadzonych przez tej klasy artystów, co: Fedora Barbieri, Helena Łazarska i Andrzej Orłowicz. W swym dorobku artystycznym posiada role operowe, operetkowe i musicalowe. Występowała m.in. na deskach Opery na Zamku w Szczecinie, Teatru Muzycznego w Lublinie, czy Opery Nova w Bydgoszczy, kreując czołowe role w takich dziełach jak: „Carmen” G. Bizeta, „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta, „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana, „Kraina Uśmiechu” F. Lehara, „Skrzypek na dachu” J. Bocka. Bierze również udział w wykonaniach dzieł oratoryjno – kantatowych. Stale współpracuje z Kwartetem Pomorskim z którym wystąpiła m.in. w produkcji telewizyjnej „Via Dolorosa” (TVP).
       Paweł Krasulak w roku 2012 ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim. Jest laureatem IV Konkursu Wokalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, oraz Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego ,,Kurpiński - Karłowicz - Koczalski’’ w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił uczestnicząc w kursach wokalnych pod kierunkiem prof. Urszuli Kryger, prof. Heleny Łazarskiej, prof. Anity Garañca, prof. Marka Rzepki, Maestry Stefanii Toczyskiej oraz Maestro Paul’a Esswood’a. Jeszcze jako student występował na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Opery Nova w Bydgoszczy, z którą stale współpracuje. Jego repertuar obfituje w liczne
       partie operowe, operetkowe i kantatowo-oratoryjne. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, występując licznie na terenie całego kraju.
      
       Partnerzy: Związek Artystów Wykonawców STOART, Stowarzyszenie Muzyczne FORZA
       Patronat Medialny: Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, radio RMF Classic – współpraca redakcyjna
       Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg

      

Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama