UWAGA!

Ostatnie wolne miejsca na warsztaty tworzenia gier planszowych!

 
Elbląg, Ostatnie wolne miejsca na warsztaty tworzenia gier planszowych!
fot. nadesłane

Któż z nas nie grał kiedyś w „Warcaby” czy „Chińczyka”? Mogłoby wydawać się, że dziś, w skomputeryzowanym świecie, takie gry nie mają racji bytu, tymczasem planszówki na całym świecie przeżywają prawdziwy renesans.

Miłośnicy planszówek, a także ci, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o zasadach ich tworzenia – a więc zarówno dorośli, jak i młodzież – mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, jakie organizować będzie od 4 do 7 sierpnia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       - Współczesne gry planszowe mogą stanowić rozrywkę nie tylko dla dzieci – są gry strategiczne, historyczne, logiczne czy ekonomiczne, są także gry familijne przeznaczone dla całej rodziny – mówi Marta Derlukiewicz, organizatorka zajęć. – Tego, jak się tworzy gry planszowe, dowiedzieć się będzie można właśnie podczas naszych warsztatów.
       Mowa będzie o mechanizmach tworzenia, typologii i procesie produkcji gry planszowej, ale głównym celem warsztatów będzie wspólne zaprojektowanie i stworzenie własnej planszówki z historią Elbląga w tle. Będzie więc można przenieść się w odległe czasy naszego grodu, dzięki czemu uczestnicy zajęć ćwiczyć będą swoją kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie oraz umiejętność działania w zespole.
       - Taka gra zostanie wydana w ramach projektu ”Spacer w przeszłość – część druga” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Patriotyzm Jutra” – zapewnia Marta Derlukiewicz.- Tym działaniem chcemy też przypomnieć, że gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny, integrują i budują więzi, a także uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej przegrywania.
      
       Zajęcia są bezpłatne i trwać będą od 4 do 7 sierpnia 2015 r. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o wysłanie e-maila ze zgłoszeniem na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl, bądź kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 55 611 20 55.
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama