UWAGA!

Owoce malarskiego pleneru

 Elbląg, Owoce malarskiego pleneru

„Perły Powiatu Elbląskiego – Tolkmicko, Kadyny”. Pod takim hasłem odbył się w czerwcu II Plener Malarski dla uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym oraz III klas elbląskich gimnazjów. Efekty będzie można obejrzeć od 16 września w CSE „Światowid” podczas poplenerowej wystawy.

Młodzi artyści pracowali pod okiem Romy Jaruszewskiej, Aleksandry Matulewicz i Zbigniewa Chrostka, a także Marka Szczęsnego, malarza i pedagoga Liceum Plastycznego oraz Wydziału Artystycznego Warmińsko Mazurskiego Uniwersytetu w Olsztynie. Przez tydzień szkicowali i malowali wybrane motywy architektoniczne i przyrodnicze Tolkmicka oraz Kadyn.
       - Tolkmicko po raz kolejny sprawdziło się jako znakomite miejsce plenerowe, zarówno ze względu na swój niepowtarzalny urok portowego, pełnego malowniczych zakątków miasteczka, jak i z powodów organizacyjnych. – mówi Dominika Lewicka-Klucznik, nauczycielka Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Tym razem zakwaterowani byliśmy u gościnnych księży Salezjanów na plebanii przerobionej na przytulny pensjonat, przystosowany do podobnych imprez młodzieżowych. Świetne warunki socjalne, dobre jedzenie i samo miejsce obligowały do kulturalnej postawy.
       Efektem pleneru jest ponad 80 prac malarskich i kilkanaście szkiców. Wernisaż wystawy – 16 września o godz. 18, w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 31 października.
      
       Projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Tolkmicko oraz sponsorów i osób prywatnych.
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama