UWAGA!

Padł rekord w kinie Światowid

 
Elbląg, Padł rekord w kinie Światowid
fot. Michał Kalbarczyk

Luty 2017 to pod względem ilości widzów najlepszy miesiąc kina Światowid od co najmniej dziesięciu lat. Elbląskie kino lepszego prezentu na 55. urodziny nie mogło sobie wymarzyć. Dziękujemy!

Jeszcze jakiś czas temu nie brakowało osób przewidujących upadek kin, szczególnie kin lokalnych, studyjnych – takich jak elbląskie kino Światowid. Sprzyjały temu dostępność coraz lepszego kinowego sprzętu domowego oraz darmowych filmów. Jednak tendencja się odwróciła. Widzowie coraz częściej wybierają oglądanie filmu na dużym ekranie w warunkach kinowych.
       To nie jest przypadek
       Do rekordowego wyniku kina Światowid przyczynił się frekwencyjny sukces filmów: „Sztuka kochania”, „Ciemniejsza strona Greya” oraz „Lego Batman”. Widzowie chętnie też wybierają takie filmy jak „Pokot” czy „Toni Erdmann”. Lutowy rekord to także efekt codziennej wieloletniej pracy kina Światowid.
       - Dbałość o jakość dźwięku, obrazu oraz inne elementy, które powodują, że widz w kinie Światowid czuje się dobrze. To priorytety każdego dnia naszej pracy – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid.
       Kino Światowid nieustannie się modernizuje, zabiega o dofinansowania na jeszcze lepszy sprzęt. We wrześniu wymieniony został ekran na Dużej Sali oraz system okularów 3D. W planach mamy wprowadzenie kolejnych rozwiązań, które ułatwią widzom proces kupna biletu. W 2019 będziemy mieli trzecią salę kinową wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt.
       Widz ma głos
       Słuchamy sugestii naszych widzów. Zapytania widzów o konkretny tytuł mają realny wpływ na kształt repertuaru. Wkrótce ruszy cykl jednorazowych pokazów pn. „Kino na życzenie”. Będzie to miejsce dla filmów, które z różnych powodów nie mieszczą się w regularnym repertuarze, a nasi widzowie chcą je obejrzeć na dużym ekranie.
       Podsumowując. Pełne sale na seansach to ogromna satysfakcja. Dziękujemy, że jesteście z nami.
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I bardzo dobrze, trzeba dorabiać nasze elbląskie KINO a nie jakieś sieciówki. .. Poza tym w Światowidze jest ten specyficzny klimat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  0
  elbelb(2017-02-28)
 • Jak jest jedyne kino te w Światowidzie i Ogrody a zero konkurencji to tak jest.
 • A kiedy będą efekty np. ruchome fotele itp według akcji co technika do Elbląga nie trafi.
 • Frekwencja pewnie dzięki produkcji Rydzyka "Zerwany kłos"
 • Ruchomy fotelu akcji. Zapewne tego nie bedzie ale wiem ze sprawdzonego źrodla, że od kwietnia będzie Pan Zenek. Do jego obowiazkow będzie nalezało, dbanie o to, aby goscie ktorzy odwiedzaja CSE Światowid sięgali intelektualnych wyżyn. Taki bramkarz na Twoje. Obawiam się ze od kwietnia nie wejdziesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KapitanBomba(2017-02-28)
 • Klimat kina tworzą ludzie, w szczególności "popołudniowi" pracownicy kina i panie z kasy. To z nimi my-widzowie mamy kontakt bezpośredni i to dzięki nim ugruntowany już krąg stałych bywalców, do którego również należę, stale się powiększa. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję.
 • a poszli wiecie gdzie z tym kinem.
 • Byłem z żoną na Sztuce Kochania. Wybrałem Światowid bo cena biletu prawie dwa razy niższa niż w Multikinie. Polecam.
Reklama